Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van erre lehetőség?

Van erre lehetőség?

Figyelt kérdés
Három hete befogadtunk egy kislány cicát.Nagyon jól nevelt,csendes,szobatiszta,egészséges-ezért döntöttünk,hogy megtartjuk.Igen ám,de én úgy vettem észre,hogy kiscicái lesznek(bárcsak ne lenne igazam)amit viszont nem nagyon szeretnénk.Kérdésem az lenne,hogy ebben az esetben mit lehet még tenni?? Le szeretném köttetni,de így lehet erről szó??
2013. máj. 25. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Menjetek állatorvoshoz. :) aztán ő meg nézi lehet-e valamit tenni.. hameg végleg nem szeretnétek több kiscicát akkor ivartalanítsátok ki:)
2013. máj. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg kis cicái lesznek adjátok őket oa valakinek,ivartalanítsátok később, de a kiscicákat még hagyjátok megszületni.
2013. máj. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ivartalaníttassátok. Ez ma már rutin műtétnek számít,kiveszik a méhet és a petefészket, így a macska nem képes vemhesülni. Ha a cica már megtermékenyült, akkor is ivartalanítható, ám így a kiscicák nyilván nem élik túl a műtétet. Ami, ha belegondolunk, talán nem is annyira szörnyű. Ha megszületnének, azzal csak gyarapítanák a már meglévő keverék macskák számát, és lehet, hogy valaki egy ilyen véletlen alomból fogad be cicát ahelyett, hogy megmentene egyet az utcáról vagy a menhelyről. Arról nem is beszélve, hogy mennyi időt, pénzt és energiát spórolsz ezzel, mert egy alom felnevelése nem kis munka. Nos, ez nagyon nem szép, de sajnos ez az igazság... Szóval ivartalanítsátok minél hamarabb.
2013. máj. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
valóban,vemhesen is lehet ivartalanítani a macsekot.viszont ilyenkor drágább a műtét és veszélyesebb is az állat számára.szerintem beszélj erről az állatorvossal.ha megszüli a kölyköket még örökbe lehet őket adni,vagy el lehet őket altatni.
2013. máj. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de az örökbe adás az ma már egyenlő a lehetetlenséggel.Próbáltuk minden féle cicamentő oldalon megtalálni a gazdáját (hátha keresi)de száz számra láttam gazdira váró árva cicákat.Én ezt vállalni nem tudom.Sem helyem,sem időm,sem pénzem nincs arra,hogy cicákat neveljek, amíg végre valakik elviszik őket.Most aztán teljesen tanácstalan lettem.
2013. máj. 27. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!