Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz, hogy a teljesen fehér,...

Igaz, hogy a teljesen fehér, kék szemű macskák süketek?

Figyelt kérdés
2008. jún. 18. 18:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Valamit olvastam régebben, hogy a szemük növekedése elnyom egy ideget a koponyájukban, ami a halláshoz fontos. Ebben a magyarázatban nem vagyok biztos, de a süketség tényleg úgy van. Felnőtt korára sok fehér macska süket lesz. Ha mögé állsz, és tapsolsz, nem hallja.
2008. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%
lehet, hogy a 95%-uk süket, de marad 5%, amelyik nem. tök sima, otthoni tesztekkel is el lehet dönteni, hogy hall-e vagy nem. pl. kopogsz a háta mögött, kulcscsomót csörgetsz mögötte, ilyenek. csak arra figyelj, hogy ne amiatt nézzen rád, mert mozogsz. de ha elviszed állatorvoshoz, az is meg tudja mondani, hogy hall-e vagy nem.
2008. jún. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több macskám is van/volt. Fehérek is. De ezzel a problémával most találkozom először. Az egyik fehér kölyök úgy tűnik teljesen süket... Nagyon sajnálom szegényt, pedig egyébként nagyon eleven, játékos cica. De gondolom, hogy akkor ez genetikai probléma lehet, és nyilván az orvosok sem tudnak segíteni.
2008. nov. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%

Cső! Én akkor döbbentem meg, amikor rájöttem egyik napról a másikra: ez a fehér,kék szemű cica tök süket...Leányzó,gyönyörű és süket.

Már az a fura nekem, ha egy macska hall...

2009. jún. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
0%
Teljes életet él, megszokta az itteni kinti világot is,de most elköltözünk,s kezdhetem előröl a beszoktatást.Persze azt mondták, tartsam benn, de boldogtalan volt.Imád kint mindent.Ő a szemével hall. Kétszeresen falja a világot.Azt mondtam neki: Nem akarom, hogy boldogtalan légy,ezért hódítsd meg a világot.Ha életre való vagy ,túléled, ha nem, boldog voltál...
2009. jún. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
Én csak megerősíteni tudnám ezt a kérdést.Van egy 11 hetes fehér ,kék szemű házi kandurom és sajna süket.Bizonyos dolgokra fülel ugyan,de ha leesik valami meg se kottyan neki :(
2009. aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
nem feltétlenül igaz, de tényleg gyakori
2009. szept. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
az én macskám teljesen hófehér kék illetve zöld szeme van és IGEN Süket sajnos..
2012. ápr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!