Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám összeszoktatni...

Hogyan tudnám összeszoktatni a két kandúrt?

Figyelt kérdés
Van most egy másfél éves szép nagy kandúrom. Úgy néz ki, hogy hamarosan a házhoz kerül még egy cicus. A kandúr mellett döntöttem, valahogy a hímeket jobban szeretem. Kinti macska a mostani is, ezután is kint laknának. Egy kölyökmacskát hogyan szoktathatnék hozzá a fent említett kandúrhoz? sajnos ivartalanítani most nincsen keret, de a jövőben szeretném. ivarosan képesek összeszokni?
2013. jún. 2. 21:25
 1/7 Valletta ***** válasza:
A kölyköt kezdetben benn kellene tartani, hogy legalább a környezetét és titeket szokjon meg és csak később összeismertetni a kandúrral. Lehet, hogy amíg nem lesz ivarérett, nem lesznek gondok - az is lehet, hogy később sem - de szerintem jelentős esély van rá, hogy elveri, úgyhogy jó lenne minél előbb ivartalanítani legalább a felnőttet.
2013. jún. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. Hát a meglévő cica békés természetű, de eléggé harcias idegen kandúrokkal. De gondoltam hátha a kölyök ha hozzászokna nem lenne gond.
2013. jún. 2. 22:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá sok esély, hogy két ivaros kandúr jól kijöjjön egymással, de persze előfordulhat. Növeli az esélyt, ha van olyan nagy a területük, hogy el tudják kerülni egymást.
2013. jún. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 borcsi02 ***** válasza:

Sajnos kandúrokat összeszoktatni a legnehezebb feladat, pláne ha ivarosak,szóval nem lesz egyszerű. Ezt annak tudatában írom, hogy nálunk még az ivartalanított, szelíd lány cicámnak is hosszú hetekbe telt, amíg meg tudta szokni a hozzánk került két pici, 6 hetes lány cicát. Ivaros kandúrok szerintem akkor tudják úgy-ahogy gond nélkül elviselni egymást, ha egy alomból származó testvérek, és együtt nőnek fel.

Biztosan fel fog merülni a dominancia kérdése, és az idősebb kandúrodnak gondot fog okozni a jövevény elfogadása, ezért nektek kell rásegíteni erre a folyamatra.

Az első válaszoló leírta a lényeget, a kicsit nem szabad csak úgy szabadjára eresztve, egyből összeengedni a nagy cicával, mert abból gondok lehetnek. Mivel kinti cicákról lenne szó, még az is előfordulhat nagy valószínűséggel, hogy a nagy egyszerűen elmarja, elüldözi a kicsikét a területéről (miután lehet, hogy már meg sem találjátok), vagy ne adj isten, komolyabban bántja. Ez nyilván természetes ösztöne lenne, védené a területét a betolakodótól. Én a helyedben ennek a sokknak nem tenném ki a kicsit, ezért tényleg jó lenne, ha jó pár hétig bent tartanátok, hogy megszokjon titeket és az új környezetet, és szép lassan összeismertetni őket, kijárni vele a kertbe, a nagy cicához. Egy újonnan házhoz került kiscicánál ez amúgy is fontos követelmény szerintem.

Idővel megszoknák egymást, falkatársként tekintenének a másikra, de persze ebben az is sokat segítene, ha a nagyobb cicát lassan már el tudnátok vinni ivartalanítani.

2013. jún. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg ivaros a mostani macskád, szerintem ne vigyél oda kicsit. Nem biztos, de elképzelhető, hogy nagyon elgyepálja, és ha kb a kicsi fél éves koráig nem ivartalanítod a nagyot, akkor el is marhatja onnan, ha nagyon domináns, és nem tudod őket felügyelni. Bár még elég fiatal a nagy is, de sok múlik a természetén.

Amúgy meg a macska nem kimondottan társas állat, elsősorban az állatok személyiségén múlik, mennyire jönnek ki egymással. Nekem pl. a másfél éves ivartalanított kandúrom a nőstény kiscicát is nagyon nehezen fogadta (elég durva volt vele, de nekünk a házban vannak, és meg tudtuk akadályozni, viszont 2 hónapig nem mertük őket egyedül hagyni), még most sem "szereti" igazán, pedig már 2 év telt el azóta. Mondjuk a miénk szerintem pont egy kirívó eset, szerintem többnyire a nem ivaros kandúrok sokkal nyugodtabbak és barátságosabbak egymással, mint az ivartalanított nőstények.

2013. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én sem úgy gondoltam hogy egyből elengedem. Van itt több zárható helyiség, vagy akár az előszoba, stb, ahol megszokhat minket. A nagy cicó természete olyan, hogy szerintem alárendelő, nem domináns, mert mindig elgyepálva jön haza. Amúgy rengeteget alszik, sokszor nem is a kertben. Amúgy nagy a kert, van hely nekik. Régen is volt két kandúr együtt, bár akkor nem emlékszem nagyszülők hogy szoktatták őket, mert még kicsi voltam.
2013. jún. 3. 16:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha el tudod zárni őket egymás elől (kezdetben) és egyik sem nagyon domináns típus (legalábbis a mostaniról azt gondolod, hogy nem az), akkor van rá esély.
2013. jún. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!