Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, ha a macskám csak a...

Normális, ha a macskám csak a lazacos macskakajákat hajlandó elfogyasztani? Miért válogat, miért lett ilyen finnyás?

Figyelt kérdés
Fogalmam sem volt, miért lett ilyen sovány, de most úgy látom az ilyen halas dolgokat nagyon szereti, elkezdett hízni. Másnak is csinál ilyet a cicája? Egészséges ez így neki?
2013. jún. 4. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálam is az egyik cica csak a nyílt csendesóceáni halas konzervet eszi+ száraztáp és csak a halastól hízik.Lehet idővel változni fog az ízlése,de nálunk már 1 éve ez megy.
2013. jún. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még sosem volt igazán éhes.
2013. jún. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az enyém nem hajlandó megenni a tejfölt. Sose hallottam még ilyet :D
2013. jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem is fura. :) Nem tudom mikor kezdődik az igazi éhség, de a macskám tényleg nagyon sovány (volt). Minden egyes porcikáját érezni, ahogy hozzá ér az ember. Állatorvosnál is voltunk, úgy tűnik semmi baja egészségileg, csak nagyon sovány és rossz kondiban van. Mi lenne vele falun az anyukámnál, ahol csak egereket ehetne, meg néha egy kis akciós macskatápot? :D

Na, de a lényeg, hogy már elkezdett hízni.

2013. jún. 4. 11:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt egy cicánk, bár falun élünk, de a házban lakott, na neki nem volt akármilyen táp sem, csak Kitekat-ot ette, a halas Kitekat konzervet+az állateledelésnél vettünk neki mindig halas konzervet (már nem emlékszem a nevére, de valami no name) és hiába volt előtte a más száraz kaja, csak nyammogott vele. Ja és nagyon szerette a spagettit és a rántott karfiolt, de csak a kezünkből, amúgy nem evett meg semmi házi maradékot.
2013. jún. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem sziámi cicám volt. Évekig csak a Friskies szárazat ette. Vettem én mindenféle konzervet, tasakosat is, de bele sem nyalt. Aztán 7-8 évesen már hajlandó volt megenni bármilyen szárazat. Mindegy volt, gyenge vagy minőségi, betermelte. 10 évesen jött a konzerv elfogadása. 15 évesen ott tartottunk, hogy akár a kutya konzervet is megette. A száraz is ment még, szintén mindegy volt, mit teszek elé.Aztán így maradt 17 éves koráig. Akkor ment el.

Szóval, fura szerzetek a cicák. Mivel kutyás vagyok, én is éltem a nem eszik-nem kap mást- megoldással. 2 hétig bírtam. Persze, kijárós cica volt, így valószínűleg némi vadászással fenntartotta magát.

2013. jún. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenféle kaját megkéne, hogy egyen nem normális, hogy csak a halasat eszi.Próbáltál már csirkehúst adni neki főzve vagy nyersen?Nekem is volt egy ilyen finnyás macskám, de adtam neki húst és azt meg megette jóízűen és utánna is azzal etettük.
2013. jún. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, próbálkoztam hússal is már, de csak játszik vele, belekóstol, szaladgál vele, de nem eszi meg. :/
2013. jún. 4. 13:03
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is finnyás volt az egyik úrfi. Minden amit "rendes" macska megeszik, azt ő utálta. Néha rendesen éhségsztrájkolt, olyankor csak úgy evett ha egyesével(!) tettem le neki a földre a szárazkaját. Persze ezt ő sokszor ki is használta, teljesen palira vett :)

Ha a halast szereti, add azt neki, talán megunja egy idő után és hajlandó lesz váltani.

2013. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!