Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacskák, FONTOS! Mit kéne...

Kismacskák, FONTOS! Mit kéne tennem velük?

Figyelt kérdés

A mamacica megszülte őket, kb 1 hónaposan ott is hagya őket.

Mert már "tüzel".


Emiatt, több macska is van a környéken, ugyan nem bántják a piciket, de ráhozzák a szívbajt.


Mindegyiket dadusgattam már, de

1. ha nem etetném őket, a mamacicát az se érdekelné, mert úgymond naponta 1x megy oda, és tojik rájuk.

2. annyira fél az egyik, hogy fújkál már felém is. ugyan etetem meg minden, de nem úgy néz ki, mint aki nyugodt.


anyatejről épp leszoktak azt hiszem.


de még nem kéne magukra hagyniuk, mert csak gubbasztanak ott és semmi. nézelődnek jobbra balra, még 1 métert se mennek tejért, csak ha én odaviszem.


valami ötlet/tanács?


2013. jún. 4. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vannak tejpótló szerek, állatdoki látta már őket?
2013. jún. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nem, mert ez még nem az a stádium, mikor barátkozniuk kéne az emberekkel.


rajtam kivül a mamacica se engedett eddig oda senkit, meg nem is a kajával van baj, hanem hogy félnek, és ezen kívül is azzal, hogy így hogy állandóan iezgetik őket, nem tudom magamhoz se szoktatni őket.


Még azt se lehet hogy megfogom és behozom, mert mint írtam, már mindentől félnek szinte.

2013. jún. 4. 18:11
 3/11 A kérdező kommentje:
kondijukkal nincs gond, mert mint írtam, tej van nekik mindig, de csak úgy isznak, ha a mamacica is ott van, de az utóbbi két napban elég ritka ez az eset.
2013. jún. 4. 18:14
 4/11 Vicuska87 ***** válasza:

ivartalanittasd a mamacicat.... Mertha igy halad az ellesel, akkor bele fog pusztulni.

A kiscicaknak kezdhetsz adni cicatapszert, es abba aztatott szaraztapot!

2013. jún. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nem akarok itt mindenkit bántani, meg minden, de elég ideges vagoyk jelenleg a macskám viselkedése miatt.


ivartalanítás nem jöhet szóba, fogamzásgátlás esélyes, ahhoz már túl öreg, ideszokott és nem velünk nőtt fel.


a kérdés nem etetésre utal, hanem arra, mit csináljak a kismacskákkal, mert egész nap ott gubbasztanak és félnek. hiába etetem, néha ezt sem hajlandóak, csak ha ott az anyjuk.

2013. jún. 4. 18:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem a kis cicákat tartsd a házban/lakásban. A kandúrok ilyenkor bánthatják őket. A mamacicát mindenféleképpen ivartalanítsd. És mindegy milyen

2013. jún. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
stádiumban vannak vidd el őket állatorvodhoz!
2013. jún. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

ivartalanítás jó ötlet.


házbantartás jó ötlet.


de megint nem arra utal a válasz, hogyan érjem el aztat, hogy ne legyenek agresszívak.


vigyem be úgy a házba, hogy jóformán menekül, vagy fúj? nem hogy állatorvoshoz. Azután meg valaki feldob állatkínzásért, mert folyton sikít a macska, meg fúj mi?


szerintem nem értitek a kérdést.


eddig már 2x neveltem fel macskát, mindkétszer csak egyet ellett, és ekkor már teljesen kézbeszokott. Ők 3-an vannak, és szinte lehetetlen elérni azt, hogy kézbe tudjam őket venni, mert már rögtön sikítanak.


De inkább ki is törlöm a kérdést a kérdéseim közül mert itt soha az életben nem kapok érdemi választ a kérdésemre.

2013. jún. 4. 20:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Tudom, nem ez a válasz, DE: ha újra tüzel az anyamacska, megvárod a következő almot is? Meg az az utánit, az utánit, az utánit................(ja, és az állat nem "szül", hanem ellik, fial)
2013. jún. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tudsz mit csinálni mint megfogod és bevíszed őket. A nyarvékolnak akkor is majd abbahagyják. Jó lett volna ha minnél előbb kézhez szoktatod őket de most sem késő, majd megszokják az érintést.
2013. jún. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!