Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megfertőződhettem?

Megfertőződhettem?

Figyelt kérdés
Egy hete vettem egy cicát háztól. Elvittem orvoshoz, azt mondta valószínűleg férges. Előtte velem aludt az ágyban, miután megkapta a féreghajtót átmentem barátomhoz pár napra. Utána kitakarítottam a szobámat domesztosszal és gőztisztítóval is a textileket, meg a macska alomtálcáját is szintén domesztosszal és az almot is teljesen kicseréltem. Azóta a macska külön alszik a saját kuckójába és csak napközben mászik az ágyra, mikor nincs elől az ágynemű. Mégis félek, hogy esetleg megfertőződhettem. Ha valaki tud valami használhatót segítsen! Köszönöm!

2013. jún. 4. 23:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Mennek a zöld pacsik! :D Az ágyneműt már kimostam, meg az ágytakarókat és plédeket is, továbbá a cica alvóhelyét is jó alaposak kitakarítottam, meg gőztisztítóval fertőtlenítettem az alomtálcával és az etetőtáljával együtt, nehogy visszafertőződjön, ha mégis férges volt, bár remélem nem, de fő a biztonság. :) Nagyon szeretem ezt a cicát és a párom is, egyikünk sem szeretné, ha bármi baja esne és persze azt szeretnénk, hogy mi is egészségesek legyünk a cicával együtt. :)
2013. jún. 5. 00:16
 12/15 anonim ***** válasza:
85%
A fokhagyma semmit nem ér, sem a macskának, sem az embernek, ez csak egy buta hiedelem.
2013. jún. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nálam sok kóbor kutya megfordul, és az állatorvos javaslatára így csinálom: féregtelenítés, ha sok féreg van a kutyában, akkor három napos kúrát csinálok. Mivel ez csak a kifejlett férgeket öli meg, két hét múlva kikel a többi. Akkor újabb féregtelenítés. Ha szükséges, azt is kúra szerűen. Utána én még néhány hónapig havonta féregtelenítem a kutyusokat, utána ráér negyed évente is. Féregtelenítés után mindig figyelni kell az ürüléket, mert volt amelyik kutyus hajlamosabb volt rá, és őt felnőttként is havonta kellett. Fontos, hogy ha több állatod is van, akkor mind egyszerre legyen lekezelve. És ne aggódj, mindent megtettél, amit meg lehetett tenni, nagyon minimális az esélye, hogy bármit is elkapjatok. Persze ez fertőző az emberre nézve is, azért mondta a doki, de nem sok rá az esély. Ha meg ennek ellenére mégis aggódtok, ahogy az egyik válaszoló már leírta, lehet kapni humán féregtelenítő tablettát is.
2013. jún. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, kutyát írtam, mert nálam azok szoktak lenni, de ugyanígy kell eljárni a cicáknál is.
2013. jún. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Remélem nincs semmi baj. Párom nyugtatgat, hogy semmi bajunk. Most már én is kezdek megnyugodni. Csak először tartok lakásban állatot és még nem szoktam hozzá az ilyesfajta dolgokhoz, de kicsit gyakrabban takarítok és a cicámnak is vettem féregtelenítő tablettát, a doki mondta, hogy az elején kicsit gyakrabban kell féregteleníteni, utána ha felnőtt lesz elég félévente, ha hajlamosabb rá akkor negyedévente. Lassan én is hozzászokok, hogy itt lakik velünk és akkor majd remélhetőleg elmúlik az aggodalmam is. Mindenesetre sokat segítettek a válaszaitok! Nagyon köszönöm mindenkinek! :)
2013. jún. 5. 23:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!