Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kullancs volt a macskámban...

Kullancs volt a macskámban már a füle is rángatózik és fáj neki. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

A macskámat sajnos nagyon szeretik a kullancsok, kiveszem az egyiket belőle nem sokára (1-2 nap) már ott van benne a másik. A cica nyakában volt legutóbb a jobb oldalán egy kullancs, ami el lett távolítva és sajnos már azóta a fülét rázza(mintha rászállna egy légy másodpercenként) állandóan és néha odakap hogy fáj neki meg viszket. Megnéztem a fülét, de semmi elváltozást nem találtam benne. De alig engedi azt is hogy megnézzem mert fájlalja.

A fülét úgy rázza sokszor mintha idegbajos lenne. Mit tehetnék? Tudom állatorvos a legmegfelelőbb, de szeretném tudni hogy mi lehet.



2013. jún. 11. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatoddal mindent tudsz. Állatorvos és ő meg is mondja mi lehet a baj.

Kiszedtétek jól a kullancsot? Nem szakadt bele a feje? Az is lehet,hogy rosszul lett kiszedve. Vagy hogy annyi fertőző volt, hogy a vérébe került és beteg lett.

Szerintem elkerülhetetlen az állatorvos ilyen esetben.

2013. jún. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
fülgyulladás,toklász,kullancs,rühatkák stb.látatlanban lehetetlen megmondani
2013. jún. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

a fülén semmi elváltozás se kívül se belül

viszont néha nem a fülét hanem a nyakát is vakarja. nyávog és odakap a füléhez vagy a nyakához. elviszem majd orvoshoz. a kullancs feje nem szakadt bele. de szerintem azt már a macska megkaparta mert lapos volt szóval állatorvos és meglátjuk mi lesz, remélem meggyógyul!

2013. jún. 11. 19:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt hallottam, hogy a macskákra nem veszélyes a kullancs úgy mint a kutyákra. De lehet rosszul tudom. Állatorvoshoz vidd el, nehogy baja essen. :)
2013. jún. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!