Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámban kullancs volt,...

A macskámban kullancs volt, kiszedtem de a helyén kissé "feldagadt". Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Még ma a nyakán találtam egyet. A kiszedés s volt akadály mentes, mivel először összenyomtam a potrohát ( a kullancs meglehetősen kicsi volt ) majd a feje is beleszakadt. A cicának nem volt túl nagy kedve semmihez, még az evéshez sem, még a reakcióját figyelgetem dolgokra.Lehet, el kéne vinni állatorvoshoz, vagy ez még nem katasztrófa?
2012. szept. 26. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

SOHA NE NYOMD MEG A POTROHÁT!


az olyan, mint egy injekciós tű: belefecskendezi a mérget az állatba. Valamint az, hogy a feje beleszakadt, na az sem túl szerencsés. Szerintem nem ártana elvinni a cicát egy vizsgálatra

2012. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vicuska87 ***** válasza:
50%
El kell vinni orvoshoz, mert most lehet hogy "több kárt csináltál mint hasznot"!
2012. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kiszedés akadálymentes volt? Hiszen összenyomtad a potrohát, és még a feje is beszakadt? A kullancs fertőzött volt, ezért dagadt be a helye. Általában csak egy piros pötty van a helyén. Ha feldagad, vagy kihullik körülötte a szőr, akkor fertőzött volt. A cicák strapabíróak, nem viseli meg őket annyira a kullancs, mint a kutyákat. Viszont ha rendellenes viselkedést tapasztalsz a cicán, akkor vidd dokihoz.
2012. szept. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok. A második mondatom végén ! jel van, nem ?
2012. szept. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
csak húzd ki aztán begyógyul nekem is ez történt a cicákkal
2012. szept. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már kihúzta Titkos Ügynök....Olvasd el még egyszer.
2012. szept. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, nem volt éppen a tervem része a potroha megnyomása :( Akadálymentes alatt pedig a cica viselkedését értem, bár már nem értem a saját megfogalmazásomat sem, csak kicsit pánikoltam ._. És igen, szerintem el fogom vinni, de még annyira nem viselkedik furán, de még megnézem holnap is :( Minden esetre köszönöm mindenkinek.:)
2012. szept. 26. 21:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, hogy van a cicus?
2012. szept. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!