Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik, hogy egy macska...

Létezik, hogy egy macska halálát egy másik macska támadása okozza?

Figyelt kérdés
Párom menhelyről hozott haza egy kicicát kb fél éve, egy honapja pedig kozeli mezőről hoztunk haza egy elárvult cicát kb fél-1 éves lehetett. Viszont a régebbi cica nem bírta elviselni az új jovevényt , mindig rátámadt nagyon durván. mi szedtuk mindig szét őket. Probáltuk osszeszoktatni őket. Kan és nosteny cicárol van szo, a kan támadt mindig. tegnap este jovunk haza munkábol, mindig elénk jonnek,de csak a kan jott. Nem jott a hivásra a másik, éreztem baj van, és megláttam a kertben fekudni, sajnos mar halott volt. a farka fel volt borzolva, és kimerevedve. Nem értem mi tortenhetett , egy nagyon keves vérfolt volt a szajan. Van egy kutyank is de, o nem foglalkozott veluk. Mi tortenhetett???????? Bele vagyok betegedve annyira hálás cica volt , mindig csak bújni akart, mindig jott utánunk.. lelkiismeret furdalásom van

2013. jún. 15. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem voltak rajta sérülések, nem hinném... a macskák kisebb verekedésénél is jól megtépik egymást, hát még ha megölné.

Nem ehetett valamit? Mérget?

2013. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem tudok mire gondolni, volt egy nagy luk a foldben , ahol fekudt, nem tudom mi volt az... nagyon félénk cica volt, a másik kicsit agresszívebb..egy kis téglára volt hajta a feje, amire az a pici kis vére kifolyt. előszor azt hittem a szomszéd leutotte,mert kozvetlen a kerítés melett volt, de aztán rájottunk az már amúgy is ott volt.meg ezek a furcsa lukak is amik keletkeznek a kertben... Ja, és volt bolha nyakorvuk is , de le kelett vennem roluk, mert a szor teljesen kihulott mindkettőnek a helyén.... sok a kérdés a fejemben, nem értem.. Elnézést az ékezet hiányáért, nem jo a billentyűzet.
2013. jún. 15. 11:53
 3/4 borcsi02 ***** válasza:

:( Nagyon sajnálom szegénykét!

Esetleg előfordulhat, a szájánál lévő vér miatt, hogy belső vérzése volt, mert megütötte magát, pl elkapta egy autó vagy tényleg bántották, megnyomorgatták szegényt, ami külsőleg nem biztos, hogy látszik. De ez csak egy felvetés. A felborzolt farok utalhat nagy ijedtségre, rettegésre, valami sokk érhette. Más macskákkal is találkozhatott, de ez már nem fog kiderülni. Ha máshol bántották, szegény talán még hazament utolsó erejéből, de esélyes, hogy a nagyobb cicád csinált vele valamit (még a kutyát sem zárnám ki). Hogy tégla volt a kis feje alatt..lehet, hogy csak véletlen.

Amúgy hallani hallottam már olyat, hogy macskák megfojtják a másikat, legyen szó hímről, vagy akár nőstényről, de ehhez elég agresszívnak kell lenniük, és nem mindennapos dolog.

2013. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Altasd el a kan macskát,azt a hülye n y o m o r é k g e c i.
2013. jún. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!