Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan szín ami minden...

Van olyan szín ami minden cicának tetszik? És ha van melyik (ek) az (ok)?

Figyelt kérdés
szeretnék a cicámnak egy házikót csinálni, mert nem alhat bent, és szeretném, ha otthonos lenne neki. 12/L
2009. okt. 11. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Látnak-e színeket az állatok?


Bizonyos színeket igen. A trópusi méhek például érzéketlenek a 600 nm-nél nagyobb hullámhosszúságú fénysugarakra, ez azt jelenti, hogy a vörös színt nem látják. Amit elvesztettek a színképtartomány egyik végén, azt bepótolják viszont a másikon: nemcsak az ibolyakék színeket, hanem az ibolyántúli sugarakat is érzékelik – ez számunkra már láthatatlan.


A hangya az 510 nm-es tiszta zöld színre a legérzékenyebb, de a vörös árnyaltot ő sem látja. A halak színes látásához sem fér kétség, hiszen a párkeresés időszakában többek között ragyogó színeikkel vonják magukra a másik nem figyelmét. Ugyanígy pompáznak a madarak is. A békák és a gőték szintén érzékelnek színeket, de a sárgára és a vörösre ügyet sem vetnek.


Az emlősállatok is megkülönböztetnek bizonyos színárnyalatokat, de csak egyes majmoknak van kifejezetten jó színlátásuk. A MACSKÁK A KÉKET, ZÖLDET LÁTJÁK, A VÖRÖSET NEM.

2009. okt. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én is csináltam a cicának házat, de annyira önfejű állat hogy esze ágában sincs bemenni, ő keres magának inkább helyet.

szerintem a cicák a pasztellszínű tapétákat kedvelik.

2009. okt. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A cicáknak mindegy a szín, nem is látják úgy az összeset, amhogyan mi.

Ha azt szeretnéd, hogy otthonos legyen neki, akkor szigeteljétek, hogy ne ázhasson át, béleljétek belül valami vastag anyaggal(a falait is) és alulra meg valami párnaszerűséget vagy vastagabb, esetleg műszőrmés vagy szivacsos valamit tegyetek be neki. és legyen elég nagy, hogy rendesen elférjen, ne csak összegömbölyödve.

2009. okt. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Párnát meg szivacsot? Gondolkozz! Ha majd esik az eső és behordja a macsek a vizet elkezd minden penészedni. Különben kérdeztem, az én macskám azt modja hogy őt a világoskék nagyon izgatja és a sárgás-barna megnyugtatja.
2009. okt. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kössz a válaszokat. "szeretnék a cicámnak egy házikót csinálni": úgy se én fogom megcsinálni, én levágnám a kezem a fűrésszel XD én csak kibélelem neki, meg esetleg kidekorálom.

Amúgy biztos, hogy belefog menni, mert még nem túl nagy, és nemsokára hideg lesz, szerintem tecceni fog neki, hogy van egy saját kis házikója.

2009. okt. 11. 12:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk egyből imádta én is a jövőhét folyamán fogom neki szigetelni:)

Mi lépésűllóval szigeteljük, és azt beborítjuk valamilyen anyaggal, ha hideg lesz neki, teszünk még egy réteget, bár igy is 3 centis lesz.

A szín szerintem tökmindegy, nem attól függ hogy szeretni fogja-e. Ha esetleg nem szereti, meg lehet próbálni, hogy benne egyen vagy ilyesmi jó dolgokat kössön hozzá.


Arra viszont figyelj hogy ne fesd hupikékre ha a ház lila mert vinnyogva fognak dőlni a szomszédok csak azért, hogy a macskádnak otthonos legyen ^_^:))

2009. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!