Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Első macskának ti lány vagy...

Első macskának ti lány vagy fiú cicust ajánlotok?

Figyelt kérdés
Cicatartók véleményére valamint olyan oldalakra lennék kíváncsi ahol leírják az alap informácókat. Szerdán kapnám a cicust, és 9 közül választhatok, van 3 fiú és 6 lány. Ti melyik nemet ajánljátok?

2013. jún. 16. 17:58
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Szia en egy kislanyt ajanlok de ivartalanitasa ajanlott.kevesebbet csavarog demajs jobban leirom csak most telorol vagYok
2013. jún. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Én lánymacskát javaslom, a fiúk többet kószálnak el otthonról, megjelölik a területüket, nálam pl. a szoba falát "lespriccelte", pedig szobatiszta cicáról van szó. Ha később szeretnél kismacskákat akkor egyértelműen lány cica, ha nem akkor fiú, de ha megműtteted, akkor lényegében teljesen mindegy, onnantól a fiú se mászkál el annyira, úgy tudom, hogy a területüket sem jelölik meg.

Én úgy vettem észre, hogy a lánycicák nyugodtabbak és jobban hagyják, hogy simogassuk őket, de lehet, hogy ez csak természetfüggő. A fiúmacskák nagyobbra nőnek. Igazából sok különbség nincs, főleg ha tervezed a műtétet akkor teljesen mindegy, azt válaszd amelyik tetszik! :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__150584-szere..

2013. jún. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Vicuska87 ***** válasza:
12%
Teljesen mindegy, mivel mindkettot ivartalanittatni kell ot honaposan!
2013. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítás után lényegében mindegy is. Az ivartalanítás pedig a gazdi és a cica érdeke is.


A lánymacskáknak általában kerekdedebb a fejük a felnőtt korban, szelídebbek és nyugodtabbak. A kandúrok vehemensebbek, erőszakosabbak, s ha későn ivartalanítod, rákaphat a jelölésre, ami rossz szokást ivartalanítás után is megtarthat.

2013. jún. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy lányt, vagy ivartalanított cicát ajánlok. Nekem van egy kandúr cicám, és alig látom, mert állandóan csavarog, és sokszor verekedik a többi kandúrral, ezért sokszor sebes szokott lenni, meg mikor hazajön, csak enni adok neki, meg kiszedem a kullancsait, leápolom a sebeit, és esetleg alszik egy kicsit, a cirógatásra meg a játékra pedig szinte nincs is idő. Szóval szerintem ne kandúrt válassz. A lány cicák attól jobbak, hogy többet lehet játszani velük, jobban kedvelik a simogatást, nyugodtabbak, többet vannak otthon, és ha akarsz majd több cicát, akkor ideális választás egy nőstény cica, de ha csak egyet szeretnél, akkor ivartalanítottat válassz. :) Remélem tudtam segíteni. :)
2013. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 csingilingg84 válasza:
Nekem az első cicám fiú cicus volt. Azt válaszd, amelyik neked szimpatikusabb. ;)
2013. jún. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem muszáj ivartalanítani az egyiket sem. Ha szobacicát szeretnél, előnyösebb ha kislányt választasz, mert a fiú szobacicák nagy része össze pisil mindent,még ha alomra is van szoktatva. Viszont,ha kinti cicát szeretnél, akkor meg előnyösebb fiú cicát választani, mert igaz,hogy elcsászkál 1-2 napra,de nem lesznek kölykei :). De ha ivartalanítod, akkor még csavarogni se fog, bár ugyan így van a lány macskával is, ha ivartalanítjátok, akkor nem lesznek kölykei. De ha megengedik CSAK HA MEGENGEDIK, és foglalkozni fogsz vele, akkor előnyösebb kettőt választani, mert a cica társas élőlény, és egymagában nagyon sokat kell vele foglalkozni,és magányos is. Remélem jól döntesz, sok sikert és örömet a cicá(k)hoz :))!
2013. jún. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én lányt ajánlok, mert ha lakásba van nem pisil le mindent, ha udvaron nem csavarog. De az is számít , hogy a 9 cica közül melyik viszonyul jobban hozzád.
2013. jún. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Juj, nagyon sokat segitettetek. Nagyon köszi mindenkinek!!:)
2013. jún. 18. 19:44
 10/14 anonim ***** válasza:
Igazából a lány is csavarog... mind a két nemnek vannak jó, illetve rossz tulajdonságai :)...remélem jól döntöttél :D!
2013. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!