Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Félek, ha nem...

Mit csináljak? Félek, ha nem lépek lesz valami baj! (bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Van egy macskám akit lassan 4éve talaltam pár hónapos kiscicaként és már akkor beteg volt a szeme(vala gyulladas) az orvosok aztmondtak nem tudnak vele mit csinálni. Ebből adódóan nem lát úgy mint a többi macska. 4emeletes házban lakunk legfelül. A macsek szeret az ablakomba kiülni és nézelődni(főleg így nyáron). Azonban idén megjelent itt egy szemtelen rigó, aki folyton ingerli őt. Folyamatosan itt repked az ablakom előtt és szivatja a macskát... Ráadasul szüntelen csipog mellé(ami nekem is idegtépő). Ma reggel(4órakor) arra keltem, hogy nagy csörömpölés és borogatás van az írósztalomon(az ablak előtt van) a macska berohant az ablakból(szó szerint) az az idióta madár meg csipogott és csipogott. A madár konkrétan nekirepült a macseknak ...Attól tartok, hogy egyszer betelik a pohár a macskámnál és kiugrik utána, hogy elkapja.. És hát a negyedikről ez nem volna szép látvány. Különben engem is idegesít ez a madár.. Megőrjít! Segítsetek, mit tehetnék?

Primitív válaszokat hanyagoljuk! Köszönöm.



2013. jún. 18. 04:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél fel macskabiztos szúnyoghálót (van valami fémszálas, amit nem tudnak szétszaggatni és a madarak sem). Vagy zárd az ablakot és tegyél fel belülre olyan műanyag árnyékolót (nem tudom a rendes nevét, lehet állítani mennyi fény menjen be olcsó és egyszerű felrakni). Vagy kívülre rakj fel valamit, ami miatt a madár nem megy oda, pl. színes szalagok stb. Bár szerintem azért van ott, mert érdeklődik. Nem hinném, hogy egy pszichopata rigóval álltok szemben, ami direkt ki akar készíteni titeket.

Vagy egyszer (ha kell, akkor még párszor) ijeszd meg a madarat, ha ott van. Nem tudom, hogy van kialakítva az ablak és hasonlók, de esetleg hirtelen csapj felé (óvatosan!) egy olyan színes tollseprűvel (az a portalanító cucc) vagy valamivel. Mondjuk elég bátor állatok, nálunk tömegesen jönnek ide megenni a maradékot, konkrétan belerepülnek a macskák tálkájába (szomorkodunk is gyakran, amikor a macska a szájában hozza valamelyiket, de már tőlünk is alig repülnek el, sajnos ilyen szelídek lettek).

2013. jún. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van ilyen rigónk. Nem az érdeklődés miatt van ott, hanem, mert a tojó a közelben fészkel a fiókákkal.

Tavaly is itt volt, és az én cicámat is idegesíti, de mekeg egyet és bejön az erkélyről - ennyivel el van intézve. Volt, hogy a rigó az erkély korlátján ült, ott dudált a cicómnak, az meg nem egészen 40 centire tőle ült, de nem bántotta. Nekem krumplipuskát ajánlottak, de nem olyan a habitusom, pedig nem bántja, csak elijeszti a madarat.

2013. jún. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ertem. Most is pl. Ott ult az ablakban a cila, megjelent a madar csipogva a macsek meg berohant... A rigo becsicskította a macskamat.. Ez hihetetlen o.o
2013. jún. 18. 07:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémet is be tudja bolondítani. Furcsa nekik, hogy egy zsákmányállat ilyen szemtelen és hangos, sőt, agresszív.
2013. jún. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 buherabo válasza:
Enyém a 3. on üldögél kint az ablakba és nekem is néha a szívbaj jön rám mikor elborul az agya 1-1 madár miatt, 1x már ki is esett, csodálkoztam is hoy az ég adta világon semmi baja nem lett pedig hatalmasat zuhant (már csak 8 élete van) mióta ez az eset történt rá sem hederít a madarakra, ugyan úgy kifekszik az ablakba, e amint kicsit kiljebb teszi a mancsát már húzódik is vissza. Persze ezzel nem azt akarom mondani hogy lökd ki és megtanulja, csak elmeséltem nekem hogy volt.
2013. jún. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:')) ez tenyleg fura de jo dolog h tulelte:) nyilvan nem fogom kilokni, csak attol felek a madar miatt kieaik. Es szegenynek mivel gyenge a szeme(nagyon is) az is eleg lehet ha a madar csak hirtelen megjelenik es elkezd harsogni, neki meg csak egy picike felrelep.. Es bumm. :// de azert koszonom mindenkinek a valaszt!:DD
2013. jún. 18. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!