Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 7hétes cica került hozzánk...

2 7hétes cica került hozzánk a napokban, de nem nagyon merjük őket szabadon ereszteni a kertben, mert a szomszédunkban van két nagy kutya, akik korábban már megölték az egyik cicámat, és félek, hogy ők is veszélyben lehetnek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem akarom őket korlátozni a szabad mozgástól, szóval amikor tudunk, mindig kimegyünk velük, és figyelünk rájuk, hogy ne császkáljanak messzire, de sajnos nincs túl sok időnk, és így sokat vannak a kis házba zárva a kis kíváncsiak...Hogyan tudnám őket megtanítani arra, hogy a kutyáktól félni kell, és nem szabad a közelükbe menni? :/

2013. jún. 9. 14:54
 1/9 Vicuska87 ***** válasza:
33%

Sehogyan nem tudod megtanítani őket!

MIvel a te cicáid, így a te felelősséged ha a szomszéd területére látogat, és széttépi a kutya!

Cicabiztos kerítést csinálnék a helyedben!

2013. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 intrepid ***** válasza:
10%
Kedves kérdező! Barátkozzál meg a gondolattal, hogy a kijáró macska sajnos fogyóeszköz, és pótolható.
2013. jún. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Legyenek benti cicák.
2013. jún. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok a 8 hetes kiscicámmal. Nagyon szeret a fűben játszadozni, de féltem őt a szomszéd kutyától, ezért igyekszem bent tartani. Szerencsére vannak felnőtt macskáink is, akik vigyáznak rá, ezért kint merem hagyni délutánonként velük. Reménykedem, hogy ha nagyobb lesz, már ő is tudni fogja, hogy a szomszédba átmenni veszélyes, és nem a saját kárán tapasztalja. Addig én sem teszek mást, mint egy fentebb író javasolja: végigmentem a kerítésen és a kisebb lyukakat befedtem, amin át tudna bújni. Átmászni még nem tud. Neked is ezt tudom ajánlani. :-)
2013. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
esetleg kerítésen keresztül bemutatni a kutyának, viszont készülj fel, mert szétkarmolhatja a karod ;)
2013. jún. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Velem is megtortént, így veszítettem el a cicámat én is :( A másik cicám azóta egyszer ment át a szomszédba, alig tudott elmenekulni a kutyák elol. De azóta nem megy át, talán megtanulta. Most már nem nagyon féltem, de eleinte nagyon. A kerítést meg nem lehet cicabiztossá tenni, a macska simán átmászik, ahova akar. Nekem nincs meg a lehetoségem hogy benti cica legyen, de neked megvan, szerintem ha nem akarsz kockáztatni, akkor tartsd bent.
2013. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...Mostanában gyakrabban hosszabb időre kiengedjük őket, és szerencsére még eszükbe sem jutott a kutyás szomszéd felé menni, viszont állandóan a másik szomszédnál vannak :) :P :$ bár az egyikőjüknek már nem fér át a nagy pocakja a kerítésen :P mi is gondolkoztunk azon, hogy megmutatjuk a kutyáknak de még nem vettük rá magunkat eddig...de majd meglátjuk. köszi mindenkinek :)
2013. júl. 13. 14:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de a miénk is először a másik szomszédnál kezdte, aztán átment a kutyáshoz és megfogták :( nekem az a tapasztalatom, hogy kisebb korba hajlamosabbak elcsászkálni. amikor nagyobbak lesznek, akkor kevésbé. De az ivartalaníttatás is segít nagyobb korban. Mert a kandúr keresni fogjak a nőstényt, és a nőstnyek is elmászkálnak mikor bagzanak. Ez tapasztalat, a miénk ivartalanítva lesz. Bár már amúgy sem olyan elmászkálós.

(elöző válaszoló voltam)

2013. júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk kinti cicáink vannak

(Egy ivartalanított nősteny, és a besikerült alomból egy ivaros hím alias fia)


Szinte sosem mennek messzire, ha kiáltom a nevüket vagy az udvarban megzörgetem a konzervet, azonnal ott vannak.


Sajnos mi nem tehetjük meg, hogy bentiek legyenek (2-en is allergiásak lettünk kb fél év után, de már családtag volt, nem voltunk képesek új családot keresni neki)


Kint tartani macskát orosz rulett. Sosem tudhatod hazajön-e, vagy a zsákutszában fekszik az út szélen.


Ezért csak annyit tudok mondani, sok szerencsét!

2020. júl. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!