Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kismacskát meglehet fürdetni?

A kismacskát meglehet fürdetni?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy kismacskát,nem tudom pontosan hogy milyen idős csak annyit hogy most van a leválasztási ideje. De bolhás. Ha megfürdetem lesz valami baja? előre is köszönöm

2013. jún. 19. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Fürdetni nem szabad és attól nem is jön ki a bolha, vegyél bolhaírtót és azzal fújd be.
2013. jún. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a bolhairtóval is vigyázni kell, mert általában csak 3 hónapos kor felett lehet használni.. menj el egy állatorvoshoz, ő biztosan tud adni olyat, ami jó egy ekkora macskának
2013. jún. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem is volt már ilyen elvittem állatorvoshoz és befújta őket. Akkor voltak 5 hetesek. De előtte megfürdettem őket , így a nagyja bolha kijött még a doki előtt. Semmi bajuk nem lett a fürdéstől, csak a fejüket ki kell hagyni!
2013. jún. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A bolhák nem tűnnek el a fürdetéstől, órákig is áztathatod a macskát, csak tüdőgyulladást fog kapni vagy felfázik, de a bolha marad. Ha a hivatalos leválasztási idő van, akkor 12 hetes lehet, de sokan már akár 6-8 hetes korukban elválasztják az anyamacskától (ami nagyon káros a cica lelki fejlődésére is, később szeretethiányos, félős, problémás cica lehet belőle és sok mindent nem tanul meg).

Szerintem ne fürdesd meg, mert a bolhák miatt valóban felesleges. Én a spot-onokat ajánlom, amiből a nyakához kell cseppenteni, hatékonyabb, mint a spray és a por, és általában 1 hónapig hatásos és nem csak bolha ellen. Kérdezd meg az állatorvost, hogy mit ajánl ilyen pici cicának és ha már ott vagy, kérj féreghajtót is mindenképpen (olcsó, pár száz forint csak). A bolhákat pedig mielőbb vedd kezelésbe, mert köztesgazdái egyes élősködőknek, férgeknek, amiket akár ti is megkaphattok, ha a bolha titeket választ.

2013. jún. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!