Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 napos kismacskát elhagyta...

4 napos kismacskát elhagyta az anyja, nem szoptatja, a többieket megölte, csak őt találtam élve, és csak nyávog hiába itattam már tejjel, mert szopna szegénykém. Valakinek valami ötlete, hogy mit tegyek, hogy jobban érezze magát? :/

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 09:07
 1/7 anyács ***** válasza:
3 óránként kellene etetni cica tápszerrel!
2013. máj. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bocipók ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Vagy állatorvosnál kell(ene) tápszert venni, ami szerintem irtó drága és ha kis rendelő van a közelben, lehet nem tartanak ilyesmit. A másik, hogy gyógyszertárban, DM-ben vagy hasonló helyeken humán baba tápszert venni, olyat, ami pár hónapos csecsemőknek való + gyógyszertárból pipettát, fecskendőt beszerezni, mert enélkül nem tudod megetetni, mert még nem lefetyel.

Tehén tejet nem szabad neki adni, mert hasmenést kap és kiszárad, elpusztul.

2013. máj. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ez eddig rendben, de folyamatosan sír szegény az anyja után, nagyon hiányzik neki, és nem tudom hogy nyugtassam meg:(
2013. máj. 22. 09:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2-3 óránként etetés kb 3-5 ml.Kecsketej vagy cicatápszer.

Etetés után minden alkalommal fogsz egy vattát amit melegvízbe mártassz,kicsavarod és azzal simogatod a cica végbélnyílását,így ingerled a pisilésre,kakilásra,ez soha nem maradjon el,ha egy napig nincs széklet,de eszik a cica akkor irány az orvos.A legjobb lenne szoptatós anyacicát keresni a kicsinek.

2013. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha valami olyan anyagon aludhatna aminek erzi az anyja szagat kicsit megnyugodna,ha nincs ilyen akkor valami puha,meleg,szorre emlekezteto kis ruhadarabot rakj be neki a dobozaba.

Meg nagyon kicsi ezert fecskendobe langyos tapszert,kecsketejet par orankent adj neki enni,ahohy azt a tobbiek is mondtak.

2013. máj. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:) már van tápszer, apukám 3-4 óránként eteti majd, mert nekem el kellett jönnöm a koliba, de infralámpával melegitettem, raktam be neki plüssmacit meg szőrmét, egész ügyesen cumizza a tápszert:) kicsit megnyugodtam:) egyébként ahhoz képest, hogy 4 napos, elég kis virgonc, remélem megmarad:)
2013. máj. 22. 18:56
 7/7 Bocipók ***** válasza:
84%

Csak ügyesen!

Ha nem gyengült le, virgonc és már kajó is van, akkor reméljük minden rendben lesz.

2013. máj. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!