Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Természetes dolog, ha ilyen...

Természetes dolog, ha ilyen melegben a cicám nagyon hullajtja a szőrét?

Figyelt kérdés
Kb. a múlt hét óta vedlik.A többi cicánál ez nem nagyon figyelhető meg.
2013. jún. 21. 11:17
 1/7 niggamaci ***** válasza:

a cicak ilyentajt amugy is szoktak vedleni szerintem nem kell aggodnod :)

az hogy a meleg kozrejatszik-e azt nemtudom de most szorvaltasi idoszak van

szerintem akkor kell majd aggodni ha a szor nem no vissza es kopasz foltok lennenek rajta

2013. jún. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én macskám európai rövid szőrű (házimacs) és kb. tavasz vége óta vedlik folyamatosan. Már nem merem magamhoz ölelni, mert ebben a melegben ragad a bőröm, és úgy nézek ki, mint akinek szőrös a mellkasa :) De ha végigsimítom is jó sok szőr marad a kezemben, csak úgy repül szanaszét.


Szerintem természetes, hogy hullik a szőrük, addig, amíg nem veszed észre, hogy csupasz foltok vannak rajta.


Az én macskámon, ahhoz képest, hogy rövidszőrű, még így is sok a bunda.

Bár szerintem attól is függ a kihullott szőr mennyisége, milyen körülmények voltak télen. Én bárhogy erőlködöm, nem tudom a lakást télen felfűteni 20 fok fölé, lehet ezért is vastagabb a bundája, mint mondjuk egy télen 24 fokos melegben tartott macskának, így többet kell ledobnia magáról.

2013. jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.:)

Egyébként a cicám házi macsek,de bundis.:)Meg az volt az érdekes,hogy a tél után nem vedlett ilyen sokat,talán azért gondoltam,hogy valami baj lehet,meg a többinél ezt nem nagyon vettem észre+egy évesek a cicáim és tavaly ilyenkor még nagyon pindurkák voltak,így a kert nem volt tele szörpamaccsal.

2013. jún. 21. 12:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is most brutálisan hullatja a szőrét. Ők sem bírják ezt a nagy meleget.
2013. jún. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2013. jún. 21. 13:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Enyémnek is nagyon hullik. Ha egy picit hozzám ér, már tiszta szőr vagyok.
2013. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát ez ismerős érzés.
2013. jún. 21. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!