Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaszőr allergia. Hosszú...

Macskaszőr allergia. Hosszú szőrre allergiásabb az ember mint rövidre?

Figyelt kérdés
Én nem értem az összefüggést. Szőr az szőr, ha hosszú, ha rövid ugyanolyan. Nem? Anyum szerint neki jobban előjönne az allergiája egy perzsamacskától, mint az itthoni házimacskától.
2013. jún. 22. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, mert nem a konkrét szőrre vagy allergiás, hanem valami fehérjére, de ezt most meg nem mondom, pedig én is allergiás vagyok rá. Ha nem akarjátok, hogy nagyon allergiás legyen, akkor vannak hipoallergén fajták, pl az orosz kék, csak ezt meg is kell fizetni. Sokan nem allergiásak rájuk, pedig a többire igen, de van akinek rájuk is kijön az allergiája, szóval semmi sem 100%.
2013. jún. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az állatokra való allergia legjobb ellenszere macskát és kutyát tartani.Az én gyerekeim is allergiásak voltak az állatokra,de amikor kérték a kutyát és később egy cicát is hazahoztak akkor kétségbe voltam esve:Mi lesz ebből? Egy évig kínlódtunk majd a következő évben beállt,igaz voltak allergiás tünetek a csemetéimnél de azok jóval enyhébbek voltak a korábbi évhez képest.3-4 év alatt elértük az allergia stimulálódását és az 5. évre pedig már meg sem kottyant az állatok simogatása. Mire kamaszok lettek addigra végképp megszűnt az állatokra való allergiás reakció. Nagy bevállalás volt a részünkről,de még mindig jobb mint egy életen keresztül gyógyszereket szedni ami tönkreteszi az összes belső szervet nem beszélve az örökös orrfolyásról.Teljesen elszoktunk a természettől így nem csoda ha heves allergiát okoz az azzal való találkozás.Nagyon kíváncsi lennék arra,akik vidéken élnek és rendszerint tartanak állatot azoknál milyen mértékben vagy hány %-ban fordul elő az allegia?
2013. jún. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem hülyeség.


Ismerősömnek van 2 cicája. Az egyiktől úgy viszketek mintha legalábbis én lennék retkes. A másik meg bújhat, szorongathatom, de nem lesz tőle semmi bajom.

2013. jún. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Fel d1 fehérjére allergiás az ember, amit a macska nyálával felvisz a szőrére!

Szóval nincs különbség, hogy hosszú, vagy rövid a szőr!

2013. jún. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nem hiszem hogy jobban allergiás lennél a hosszabb szőrre.

De vannak hipoallergén cicák:Orosz kék, Keleti macska, Szfinx.

A Maine Coon nem vált ki annyira allergiát.Remélem tudtam segíteni!:-)

2013. jún. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy, a nyálukban termelődő fehérje váltja ki az allergiát. Ez a fehérje leginkább az ivaros kandúrok nyálában található meg, ezért ők hozzák elő a legerősebben. Semmi köze nincs a szőr hosszának az allergiához.
2013. jún. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!