Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska gazdik, mit szóltok a...

Macska gazdik, mit szóltok a cicusotokhoz?

Figyelt kérdés

az a helyzet, hogy eredetileg, úgy volt, hogy kutyám lesz.DE a jövőben naponta 8-9 órát lenne egyedül, és én nem akarom, hogy szenvedjen.A 8-9 óra nem teljesen biztos, csak lehet.

11 éves vagyok, és most elkezdtünk gondolkodni egy cicán.Tudom, hogy neki sem jó a magány, de jobban bírja.Arra lennék kíváncsi, hogyhogy jöttök ki vele, milyen a jelleme, a körmét hogy kell vágni, mennyire ragaszkodó?... Előre is köszönöm!


2013. jún. 24. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem 3 kinti cicám van, a körmüket nem vágom soha, a bentinek sem muszály! Ha egyedüli cica lesz akkor ragaszkodni fog hozzád, de ha olyan kedve van akkor elvonul :) Egyébként javaslom az örökbefogadást!
2013. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, nekem fontos, hogy ragaszkodó legyen! :)
2013. jún. 24. 10:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is mentett macskát javasolnék, mégpedig azért, mert nincsen ragaszkodóbb, és hálásabb egy jó helyre került állatnál. Arról nem is beszélve, hogy még jót is teszel vele :)

Voltak már ilyen tapasztalataim, volt 5 éves utcáról befogadott cicám, le sem bírtam vakarni magamról, előbb túrta ki a férjem mellőlem mint hogy ne mellettem aludjon :)

Viszont ilyen idősen volt már neki pár nagyon idegesítő rossz szokása, azoktól sajnos nem tudtunk megszabadulni.

De jó példa a kis "vérhörim" is. Egy hozzánemértő őrült nőtől hoztam el, szerencsétlen idegbeteg volt, mindentől megijedt és harapott. Egy hét alatt kézhez szokott, onnantól kezdve bárhol kitehettem a ketrecből, magától visszajött hozzám ha megunta a sétát :D


Tehát én amondó vagyok, ha ragaszkodó cicát szeretnél, ez a legjobb megoldás.


Persze az is jó ha kölyökcicát fogadsz be, de mivel keveset tudsz vele lenni, elég nagy az esélye hogy önállóbb lesz, nem bújós.

2013. jún. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon ragaszkodó tud lenni egy macska! Nekem volt egy kutyám és egy macskám, kimentem egy évre külföldre és amikor hazajöttem, a macska jobban örült nekem, mint a kutya. Aztán mikor ez a macska elpusztult, lett helyette egy másik, az meg mindig elkísért a buszmegállóig, vagy a boltba és amíg vásároltam, az ajtóban ült és várt:-) Lassie labdába sem rúghat mellette:-)

Mindketten kinti macskák voltak, amíg dolgozni voltunk, addig kint heverésztek, csavarogtak, napi 2-3 órát engedtem csak be őket, vagy mentem ki hozzájuk. Fürdés, körömvágás soha nem volt, csak bolhaírtót vettem nekik mindig.

2013. jún. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jún. 24. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!