Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet kiszedni a...

Hogyan lehet kiszedni a kanapéból a macskapisit?

Figyelt kérdés
9 éves kinti-benti macska rászokott arra, hogy mindenhova pisil, csak oda nem, ahova kéne. Bár kint biztos elintézi a dolgát, az alomot is rendszeresen kell tisztítani, mégis folyamatosan bepisil. Megállás nélkül szőnyeget és ágyneműt mosunk, és nem egyszer vettem már észre, hogy az egyik kanapéra pisil. Textil borítású, próbáltam kidörzsölni, de a szag maradt. A színén nem látszik, de irtózatos a bűz. Kicserélni nincs lehetőség a kanapét. Világ életében szobatiszta volt a macska, már 1 hónapos korától alomra járt, maximum akkor volt vele gond, ha bezártuk hosszabb időre a lakásba véletlenül és nem jutott hozzá az alomhoz. Ez a mi hibánk volt, ezt tudjuk. De mostanában van, hogy a szemünk láttára guggol rá a szőnyegre, nem is zavartatja magát. Régen mindig szólt, ha dolga volt, és kiengedtük, vagy abba a helyiségbe, ahol az alom van.
2013. jún. 30. 01:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Az enyém is megbolondult egy időben. Ilyenkor valamilyen stressz alatt van.


Először is tegyétek, mindig elérhetővé az almot.


Itassátok fel a pisit zsepivel, w.c. papírral és dobjátok az alomra, hogy érezze a szagát és magabiztosabb legyen. Egy párszor tegyétek a macskát is az alomra.


A citrus illatot nem szeretik talán azzal kéne befújni a szőnyeget, kanapét mert, amíg érzi a saját szagát addig oda fog menni.


Ivartalanítsátok ha még nincs mert addig gőzerővel jelölget.


A kanapét meg talán kárpit vagy szőnyeg tisztító géppel ki lehetne mosni.

2013. jún. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lány, ő nem jelölget. Ő konkrétan pisil, mondom, hisz van, amikor a szemünk láttára csinálja. Leguggol és odapisil. Mire odaszaladnánk hogy elkapjuk, már ott a hatalmas és büdös folt. De ebbe a kanapéba már nem friss pisi van, és nem is egyszer pisilte le. Én többször is láttam, olyankor elkezdtem súrolni, de semmit nem használt. Van egy olyan érzésem, hogy amikor nem látom is wc-nek használja, és akár minden nap odavizel. Én nem használom a nappalit, de ha bemegyek már érezni a szagot, pedig a szoba másik végében van az említett kanapé. A többit még nem szúrta ki szerencsére. Elég vastag szivacs van a kanapén, de van egy olyan érzésem, hogy már teljesen átázott. :( Amúgy a lakásban nincs alom, csak egy másik helyiségben, ahol aludni is szokott éjszaka, illetve oda kéreckedett mindig, ha dolga volt. Mikor elkezdte ezt a bepisilősdit, betettünk egy almot a lakásba amit használt is, ezután szinte sose kéreckedett ki vagy a másik alomhoz, ettől függetlenül ugyanúgy odapisilt máshova is, valamint szanaszét hordta a lakásba az almot, egész nap sepregettem meg szedegettem utána a lakás minden pontjáról, így beszüntettük, hisz a problémát nem oldotta meg egyáltalán.
2013. jún. 30. 01:52
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Ki kell zárni a francba.
2013. jún. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A mienk is széthordja meg kikaparja az almot de hát a macska ezzel jár. Vannak ilyen fedeles, magas oldalú macska budik olyanok, mint egy hordozó táska na abból nem tudja kikaparni.

A szivacsot nem lehet kiszedni a kanapéból, hogy kimosd? A mienket ki lehet szedni igaz az ülőgarnitúra.


Szerintem próbáld meg menta ill. citrus illatú dologgal befújni a szőnyeget és a kanapét azt gyűlölik.

És próbáld ki, hogy az alomra teszed a pisis zsepit és többször rá a cicát.

Sajnos, amíg érzi a szagát addig vissza fog járni.

Úgy látom össze van zavarodva mert hol itt a pisilde hol ott. Ez stresszeli mert a macskák általában egy helyre járnak.

Még az is lehet, hogy az alommal van baja nem cseréltetek mostanában más fajta alomra?

2013. jún. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
A legegyszerűbb tényleg az lenne ha nem engednétek be, vagy legalábbis azokra a helyekre nem ahol szőnyeg, vagy ülőgarnitúra van. A citrusról én is halottam de tapasztalatom nincs róla. A tisztításhoz és szagtalanításhoz használhatsz gyári cuccokat de jól működnek az egyszerű házi szerek is. PL ecetes víz, szódabikarbóna, hidrogén-peroxid együttes használata. 1: felitatni a vizeletet, 2: átitatni ecetes vízzel, 3: beszórni szódabikarbónával és ráönteni egy kevés hidrogén-peroxidot, majd bedörzsölni, 4: száradás, porszívózás, illatosítás. A hidrogén-peroxiddal érdemes próbát végezni az anyagon.
2013. jún. 30. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vidd el orvoshoz és vizsgálják meg a hólyagját,veséjét és a vizeletét.

Az én ivartalanított nőstényem is csinálta ezt mikor homokja volt és jelzett,hogy baj van.

2013. jún. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam eddig, de a nőstény cicák is jelölnek.

És vagy tényleg szervi baj van emögött vagy stresszel. Megváltozott a környezetében valami, idegen macska járkál a környéken, amit érzékel és a pisijével is ráerősít a saját területére.

Ha kilehet zárni a szervi bajt, akkor a másik macskát kéne elzavarni valahogy vagy éppen a stressz forrására rájönni és kiküszöbölni.

A kanapét nem tudom hogyan tudnád teljesen kitisztítani, mivel szerintem lehetetlenség teljesen átitatni és teljesen tisztává tenni az egészet a nélkül, hogy be ne rohadna (ha meg kivehető a szivacs, akkor gondolom nem kérdezted volna). Mondjuk ha nagyon meleg lesz, akkor amit fölöttem írtak ki lehet próbálni, talán megszárad teljesen. Egy ideig lehet olyasmit kéne oda rakni, ami zavarja és nem is akar rálépni, mondjuk kétoldalú ragasztócsík.

2013. jún. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet kiszedni a szivacsot sajnos. Nem tudjuk kizárni max. a hálószobákból, de amúgy egyterű nappali-konyha-ebédlőnk van plusz a közlekedők. Ha ide sem engednénk be akkor ki kéne teljesen zárni, ez kizárt, nem tenném meg vele. El fogom vinni dokihoz akkor. A hidrogén-peroxid nem szedi ki az anyag színét? Nagyjából 1-1,5 éve cseréltünk almot, sokáig nem volt vele semmi baja, mert ezt olyan 3 hónapja kezdte el. Macska wc-ről hallottam már, de még soha sehol nem láttam, pedig bentre jobb lenne. Nem fogom visszatenni az alomtálcát, legfeljebb ha találok ilyen zárt dobozt, akkor veszek.
2013. jún. 30. 15:42
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket amúgy, ki fogom próbálni az ecetet mindenképp.
2013. jún. 30. 15:42
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
De igen, bizonyos anyagokat kifakíthat, ezért írtam, hogy érdemes próbát tenni mielőtt használod. Önmagában az ecetes víz kevés lesz, kell a többi szer is a jó hatásfok eléréséhez.
2013. júl. 1. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!