Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek szobacicája van el...

Akinek szobacicája van el tudná mesélni a cicusa egy napját? A neten sehogy sem találom:A szoba cica átlagos napja

Figyelt kérdés

2013. júl. 1. 15:10
 1/8 anonim válasza:
Nekem kinti-benti macsekom van, de télen végig bent van a lakásban. Nagyából eszik/alszik (főleg),de járkál, nézelődik az ablakon, kapar szobanövényt vagy a kaparófáját. ha még kölyök cicus akkor nekünk pl játszott egy kicsit a függöny szélével is...:D szóval a kiscicák játékosak, úgyhogy nekük ez is a napi rendbe tartozik.:) de nagyából ennyi:)
2013. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

:)

Mennyit kerestem ezt én is, mert mindenki csak általánosságban írt róla... én meg néztem a cicám és rásütöttem, hogy depressziós.:D

Kezdem hajnaltól. Kicsiként főleg korán kelők, bár nálam már összemosódott egy átlagos nap, mert hoztam a cicám mellé egy másikat, hogy ne legyen depis, de közben meg már ő ki is mehet, mert annyira kivágyott a picit meg nem merem kiengedni, szóval ő szoba cica és leírom az ő egy napját.

Hajnalban ébreszt, általában piszkál vagy karmolászik poénból vagy rágcsálja az ujjam vagy harapdál és nyekereg. Ez 4-4:30. Akkor lemászok a konyhába, adok nekik kaját (mert a nagy cicámat is felébreszti) és visszaalszom. Közben nem tudom mit csinálnak, van mikor rohangálnak picit, van mikor a nagy kihúz ő meg valahol elvan. Aztán felkelek, irány a fürdőszoba, általában mindig bent van és piszkálja a kis mancsával a fürdővizet meg mászkál a kád peremén. A picim amúgy szerintem egy hiperaktív cica, mert nagyon keveset alszik. Utána ha elmegyek itthonról, akkor ő általában alszik (mert nem tud mást szegény) vagy császkál napközben, nem tudom. Ha itthon vagyok, akkor látom, hogy 2-3 órákat alszik egyszer kétszer napközben, de azt is éberen, mert ha mozgás van azonnal ott terem. Játszanak a nagy cicával, 4-5 óránként kaját kunyerál. Játszik a betévedő legyekkel, levadássza és megeszi őket. Lehasal az ablakpárkányra, nézelődik és szundikál. Rohangál egyik szobából a másikba és meg meg nyávog valamit, amit csak ő lát. Ilyenkor néha játszom is vele, de kb. 10 perc után feladom, mert nem vagyok túl jó ebben. Volt, hogy éjfél után feküdtem le, addig ő is ébren volt és vagy piszkálja a nagyot, aki már rég aludna vagy lefekszik kb. a szoba 10 pontján egy helyre, de 10 percenként felkel és továbbáll. És persze közben az almot is használja, amit őrült módon szeret kaparni. És reggel/hajnalban kezdődik az egész előröl. Ha úgy vesszük még így is baromi unalmas lehet neki az élet, de nem tudom mit tudnék tenni, hogy jobb legyen nekik.

2013. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Hát szóval reggel 6:00 körül kelt általában.Kap konzervet (granulja ,víze

egesz nap van )miután megette elmegy vécére .Ezután megfésülöm ,amig iskolában vagyok játszik vagy alszik,az ablakból imád leskelödni :).Hazajök kap ebédet ,kicsit játszok vele.Néha kiviszem rövid sétákra persze csak a kezemben mert nemakarom hogy megbetegedjem.ezútán megfésülöm megint aztán kijön velem tévét nezni .Aludni kb.11 körül jár.Altalaban az ágyamban velem alszik de mikor megharagszik az egyik polcomon.Ezenkívül imádja piszkálni a madaraimat .A fésüles nemannyira fontos csak akkor ha kiállításokra jársz vele vagy hosszú szörü .Remélem segítettem :).

2013. júl. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Munkanapokon velem együtt kel, és reggelizik, hétvégén van, hogy ő ébreszt (mondjuk tapizza az arcom), vagy türelmesen megvárja, amíg felkelek.


Kaja (és ürítés) után mindig fel van dobva, akkor jön egy fél óra rohangálás, játék, megkergetjük jól a gazdit stb.


Utána ha süt a nap, ki szokott ülni az ablakba (keleti ablak), és a szokásos napfürdőzésbe kezd. Kb. 10-től délután 4-éig szépségalvás, heverészés.


Munkanapokon ekkor tájt érek haza, ekkor jön a második kajálás. Onnantól kezdve egészen akár este 11-ig is aktív, mászkál, rohangál, játszik, még akkor is, amikor én már lefeküdni készülök. Ha látja rajtam, hogy itt már nem lesz játék, akkor odajön dorombolni az ágyba, 10-20 perc hízelgés, utána elmegy magának aludni.


Hogy éjszaka mit csinál nem tudom, mert alszok. Csak egyszer-kétszer ébredtem arra, hogy játékkal zörög, de hamar leszoktattam, mert estére elteszem a játékait.

2013. júl. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 norzsu ***** válasza:
Az én cicám hajnalban kel, általában 4-5 körül, aztán végigjárja a lakást, megnézi mindenki megvan -e :D Van amikor ezzel egyidejűleg ugrál is rám, mert minenképp fel akar kelteni, aztán eljátszik úgy 6-7 -ig, vagy visszafekszik még nem kelek fel. :) Reggel eszik, aztán ha szabadnapos vagyok és dolgom van pl felmosás, porszívozás, stb általában nézi mit csinálok, és "segíteni" is szokott:) Imád labdázni, meg van egy-két mentás plüsse, amikért szintén "megőrül" :) Általában délután szokott aludni pár órát. Este pedig ismét aktív. Kb 6-tól szokott rohangálni, bolondozni a lakásban. Meg főként ilyenkor foglalkozom vele intenzíven, kb 1 - másfél órát.
2013. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 8Cat8 válasza:
Szia, nekem nem régóta vannak cicaim, 2 9 hetes kiscicus, de igy néz ki egy napjuk: velünk alszanak az agyban, igy reggel akkor kelnek, amikor én vagy a párom felebredunk, kb 6-6:30-kor. Kimennek alomra, aztán elkezdenek egymással játszani, féktelen rohangálás, kergetőzés. :) aztán mire mi is kijutunk a konyhába, jönnek reggelizni. Ezután mi eljövünk munkába. Hétvégi megfigyelések alapján ilyenkor még jatszanak kicsit, majd a nap nagy részét atalusszák osszebújva. Kb 16-17 óra körül érünk haza a munkából, akkor megint kapnak enni, és leülünk velük játszani, nah meg egymással is sokat jatszanak. Mindig fent vannak velünk, amíg egyikünk nem bújik ágyba, kb. 9-10 körül, es ahhoz odabújnak, úgy alszanak el :). Ha napközben otthon vagyunk, akkor is alszanak, annyi különbséggel, hogy kihisztizik, hogy ölben aludhassanak :)
2013. júl. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem 2 cicám van (1 éves, 2 és fél éves), az ő napjuk így telik:

reggel fél 5kor kelünk a párommal, ilyenkor a telefoncsengésre a kisebbik rohan közénk az ágyba (mint aki nagyon örül h végre felkeltünk :D). régen velünk aludtak, mostanában leszoktak róla. reggel ugye megetetem őket, azután rohangálnak, kergetik egymást, rosszalkodnak. mi elmegyünk dolgozni, ilyenkor gondolom főleg alszanak. kifekszenek az ablakba és nézelődnek, napoznak stb. hazajövünk melóból, kapnak kaját, rohangálnak szintén, ilyenkor szoktam játszani velük, majd megint elfáradnak és alszanak kora estig. este megint játszok velük, vagy csak hagyom h rajtam feküdjenek és simogatom őket. este megint kapnak kaját, és olyan 10-11 körül, amikor én aludnék, akkor rájuk jön az 5perc és mint az őrültek, úgy kergetőznek. akkor ha elfáradnak, egyik a páromra fekszik, másik rám, és pihengetnek szintén, majd mikor már tényleg aludnánk, akkor elvonulnak ők is, és alszanak.

2013. júl. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 2 cicám kinti-benti macska,de általában egész nap bent vannak:) (a lány 1 éves a fiú 5) Minden reggel a lány kelt,mert anyu beengedi. A macska ráugrik a hasamra és addig nyávog amíg fel nem kelek. Adok neki kaját és tejet. Utána ha hazaér a fiú macska ő is eszik/iszik. Később lefeküdnek a kanapéra vagy az ágyamra és az egész napot végig alusszák,de néha felkelnek enni:) Délután,ha kipihenték magukat játszok velük,simogatom őket meg tévét nézünk. Este kiengedem őket (kint szoktak aludni vagy sétálgatni) aztán minden kezdődik előröl:)
2013. júl. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!