Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg lehet változtatni a...

Meg lehet változtatni a macskaalom helyét?

Figyelt kérdés

3 napja van meg a cica, nagyon ügyes, első perctől fogva az alomba pisil és kakál.. de hiába temeti be, olyan szinten büdös....

garzonlakásban élünk és nem akarom, hogy bent legyen a házban az alom, viszont van egy kis előtér, ha oda kiteszem akkor is fogja használni majd a cica?


2013. júl. 4. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Használni fogja, viszont akkor arra is meg kell tanítani, hogy kikéredzkedjen, ha használni akarja. Eleinte időről időre vidd ki, és tedd rá az alomra, aztán egy darabig még rendszeresen figyeld az ajtót, hogy ott van-e a cica, mert az idő, mire azt is megtanulják, hogy ne csak az ajtóban várják, hogy kiengedd őket, hanem keressenek meg, és vezessenek oda, vagy legalább nyávogjanak.
2013. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vegyél jó minőségű almot és zárt alomtálcát. Az előtérbe pedig legyen lehetősége a cicának kijutnia magától.Akár cicaajtón keresztül.
2013. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én cicámat nem viselte meg egyszer sem, amikor máshová tettem az alomtálcáját. (A fürdő takarításakor vagy amikor nyaralnia kellett a párom családjánál.) Bele kell tenni, kaparászni egy kicsit a lapáttal, de ha azt látod, hogy a cica valamit nagyon keres, akkor megint meg kell neki mutatni.

A zárt alomtálca szintén jó ötlet.

Az én kiscicám akkor kakil büdöset, amikor nedveset eszik, viszont a nedves táp etetéséről nem akarok senkit se lebeszélni. Sőt. A kiscicatáptól is lehet a szokásosnál büdösebb a széklet. Próbálkozz olyan táppal, ami jó minőségű, keveset kell belőle adni, mert jól felszívódik (ergo kevesebb ürül ki). Viszont minél közelebb áll az étrendje a természeteshez, annál kevesebbet és szagtalanabbat fog kakilni. Ilyen és hasonló okokból át fogok állni a félig főtt-nyers-főtt húsos etetésre, de mivel még pici a cicám, inkább a tápot adom neki egyelőre.

2013. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Maxitabi ***** válasza:
Ha megmutatod neki,akkor nem lesz baj.. De ahogy előttem is írták: vagy nem jó az alom minősége,vagy a kaja nem jó a cicának(nem jól emészti, nem hasznosul),ha annyira büdi.
2013. júl. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!