Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr ivartalanítása?

Kandúr ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Kandúr kiscicám most lesz 3 hónapos, és 2 hónap múlva ivartalanítani akarom. Kinti-benti cica lesz, szép nagy kertünk van és nem akarom megfosztani szabadságától, ugyanakkor el szeretném kerülni, hogy hosszabb időre elszökjön, elüsse valami, kárt tegyenek benne, ezért akarom ivartalanítani még kiskorában. Azonban több (szerintem hozzá nem értő ember) is mondta, hogy ugyanúgy szökni fog, összeverekedni mással, soványan jön haza, ugyanúgy agresszív lesz és elütik majd a kocsik.

Nektek mik a tapasztalatotok? Milyen lett a cicátok viselkedése műtét után?



2013. júl. 4. 14:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Talán még annyit fűznék hozzá, hogy nagyon (extra) ragaszkodó macsekom van(pl este csak a vállamnál tud elaludni). Oltások stb minden rendben van vele,nem is forgalmas útnál lakunk. Persze sose lehet tudni, hogy történik-e vele valami, de nem akarom,hogy azért essen baja,mert nem a feje után megy.
2013. júl. 4. 15:01
 2/5 anonim válasza:
Ömmm nekunk macska nincxs ivartalanítva qv@ sokba kerülne 12 macska ivartalanítás persze a telken vannak :D nem a házba de a kutyánk ivartalanítva van (nőstény) és az ivartalanított állatok nem tudják hogy nőstény vagy bak a mi kutyánk is sokszor meg akarja b*szni a nagy kutyát más egyebet nem tapasztalunk
2013. júl. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én most ivartalaníttattam a második kandúromat. Mindkettő 5 és fél hónaposan esett át rajta. Én nem tapasztaltam változást a viselkedésében, sőt most meg is döbbentem, hogy mennyire semennyire nem viselte meg ez a beavatkozás.

Sok függ a jellemétől is. Nálunk a nagyobb ki is mehet, mert nagyon kivágyott. Ő ügyes, félénk és ezért nem is megy bele "rossz" dolgokba. A szomszédoknak sem engedi megsimogatni magát, szóval nehéz lenne elcsalogatni, elkapni. Tegnap mondjuk fura dolgot tapasztaltam, de pontosan nem láttam a szitut. Csak nagy verekedős nyivákolásra lettem figyelmes és kinéztem az ablakon. 3 macsek röppent szét, köztük az enyém is. Nem tudom ő mit csinált, és szerintem nem is az ő hangja volt, de este ugyanúgy bejött aludni és megnéztem, semmi baja. Még csak egy szőrszála sem görbült. Szóval ő minden este itthon alszik, általában magától jön, de ha nem akkor hívásra itt van, szerintem nem verekszik, max. megfigyelő és ő is futkározik a többiekkel, mivel nem marad el napokra így le sem fogy, az enyém egyáltalán nem agresszív inkább félénk. A kocsikat kerüli és nem is láttam még nagyon az utca felé mászkálni. Az én tapasztalatom megdönti azoknak az embereknek a véleményét, akiről írtál. Jobb, ha ivartalanok.

A másik cicám, aki kicsi meg olyan kis lüke, hogy őt nem fogom kiengedni, mert nem bízom abban, hogy okosan viselkedne kint. Valamelyik nap kipróbáltam, hogy mit csinálna, de szinte egyből fejest ugrott a szomszéd kerítésében, szerencsére csak a kis feje ment át... szóval ő kis bátor, élénk, tuti menne vakvilágba. Ettől még nyugodt és csak előnye van, hogy ő is ivartalan.

Bocsi a sok írásért, de példaként írtam, hogy szerintem legfőképp a cica jellemétől függ, hogy kint hogyan viselkedik, de ami a kanos kandúrokra jellemző azt tuti ki lehet lőni.

2013. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az nem gond nyilván,ha másik cicákkal is ismerkedik, vagy elmegy egy napra kalandozni. Csak az,hogy az esetleges agresszió ami az ivarérettségével járna ne legyen.

Nekem már az,ha nem változna semmit bőven elég lenne :D

Köszönöm, hogy részletesen leírtad a tapasztalatodat,ez nagy segítség nekem, mert ő mégcsak az első cicám.

2013. júl. 4. 18:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiú macskám is ivartalanítva van. Nagyon ragaszkodó, kinti-benti cica. Az ivartalanítás óta sokkal szelídebb, és hosszabb időre (napokra) nem megy el, de éjszakánként ő is gyakran mászkál ilyenkor nyáron, télen pedig és amikor hidegebb van bent alszik. Írtad hogy a tiéd is kinti-benti cica. Nos az ivartalanítás után ő is elfog menni a szomszédba, játszik, bogarászik stb... A macskád szerintem nem fog összeverekedni más macskákkal. Az én cicámnak, aki már 3 éves elmúlt még mindig a játék a mindene, egész nap játszik, vadászik stb... A szomszéd macskákkal is szívesen játszana, akik járkálnak errefelé párzani, de ők konkrétan leszarják a cicámat, mivel az ivartalanítás óta a fiú macskák nem tekintik vetélytársnak, a lánymacskák pedig nem tudják vele megba...tni magukat... :)) Szóval ettől nem kell félned, nem fog verekedni. Viszont mivel a macskák rettenetesen kíváncsi természetűek, azért eljárkálnak úgyhogy az ivartalanítástól függetlenül sajnos elütheti az autó :( De mindenképpen azt javaslom, hogy ívartalaníttasd ki ha teheted :))
2013. júl. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!