Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macskának lehet adni...

Egy macskának lehet adni kutyakonzervet?

Figyelt kérdés
Bocsánat, de tényleg nem tudom. Oké, hogy az van ráírva h "kutya", na de ha felaprítom, akkor eheti a macska vagy sem? Köszönöm!

2013. júl. 5. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet adni időnként, hiszen nem méreg. Azért hosszú távon az összetétel arányai miatt célszerűbb a macsekoknak valót.
2013. júl. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a macsekok megeszik a kutyakaját, de nem szívesen, viszont a kutyánk nem szereti a kutyakaját... így mindannyian macskakaját kapnak..:) ez van
2013. júl. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Adhatod, persze. De nem kell feldarabolnod se :)
2013. júl. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Más az összetétele. A macskáknak több húsra van szüksége, mint a kutyáknak és nem is érzik az édes ízeket.
2013. júl. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam nekik adni,igaz nem sűrűn,nagyon szeretik az Aldis,meg a Lidl-ös 300 grammos pástétomokat.
2013. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán. És össze sem kell aprítani. Ha már nagyon unja, akkor úgysem eszi meg.
2013. júl. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer-egyszer nyugodtan, de állandóan ne, mivel mint mások már irták más az összetétele.

Én ismertem egy kiskutyát, aki állandóan macskakonzervet kapott, és teljesen tönkrement a mája, szegényke bele is halt. Az állatorvos mondta, hogy ehhez nagyban hozzájárult, hogy macskakaját kapott.

Gondolom ez forditva is igaz. A cicáknak sem jó hosszútávon a kutyakonzerv.

2013. júl. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) A miénk sem kap állandóan, néha-néha azt vettünk neki. De nem nagyon szereti, úgyhogy már szinte egyáltalán nem kap. Csak akartam tudni hogy azért káros-e vagy sem. :)
2013. júl. 5. 20:24
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából egyik sem totál egészséges, mert csak a gyárból jön ki. Ha tehetném, az összes állatomnak én készíteném el az ételét, mert arról tényleg tudnám, hogy mi van benne.

Ettől eltekintve, tényleg nem ügy, múltkor párom is elnézte és a macska kutyakaját kapott. :D

2013. júl. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg a macskáknak kell pl. taurin, ami a kutyáknak nem, meg teljesen másra van szüksége a szervezetüknek. Olyan mintha a papagájnak nem magvakat adnál, hanem 10%ban magvat is tartalmazó akármit... lehet még szeretni is fogja, de hogy hosszútávon semmiképpen nem jó az tuti. Na ez lehet hülye példa volt, nem értek hozzá, de a lényeg, hogy nincs meg benne az a tápanyag mennyiség/minőség, ami a macskáknak kell és több van abból, ami a kutyának kell és a macsekoknak nincs rá szüksége. Hiánybetegsége ill. ennek ellentéte lehet attól, ha valaki csak ezzel etet hosszútávon.
2013. júl. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!