Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr macska ivartalanítása...

Kandúr macska ivartalanítása hogyan megy?

Figyelt kérdés
Onnantól hogy elviszem... pontosan leírnátok, hogy megy? Mikor hozhatom el, stb? Minden részlet érdekel.

2013. júl. 7. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elviszed a cicádat, az állatorvossal előre egyeztetett időpontban. Előtte a cica 12 óráig nem ehet semmit. Ott kell hagyni, majd az orvos először meghánytatja (hiába nem evett semmit, sunyiba azért bekaphatott valamit, szóval biztos ami biztos alapon erre is sor fog kerülni :( ) majd elaltatja és elvégzi a műtétet. Az én cicámat 8-ra vittük és 10-re már mehettünk is érte, addigra fel fog ébredni. A végén elfogja mondani, hogy amíg nem biztos a járása addig nem ehet. (kb ez olyan 7-8 óra a műtéttől) Varratszedésre nem kell visszavinni. Ha van kérdésed akkor felteszed, utána hazaviszed és vigyázol rá, előfordulhat, hogy maga alá pisil, szóval ilyenekre figyelj majd oda. Én télen vittem, szóval nekem arra is kellett vigyázni, hogy nehogy felfázzon... Utána igyon sok folyadékot. Elég könnyen átvészelik a cicák a műtétet, szóval ne izgulj miatta :)
2013. júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem két kandúrom van, két helyen csináltattam.

A egyik helyen időpontra mentem és a kezemben fogtam a pici fejecskéjét, miközben beadták neki az altató szurit. Szóval neki az volt az utolsó mozzanat, hogy ott vagyok. Nálunk nem hánytatták, de előtte ő sem ehetett, ihatott. Most néztem meg a naptárban du. 4-re vittem. Azt hiszem 7-8 körül mehettem érte. Ébren volt, de még nem teljesen. Nálunk sem volt varrás, sem kötés, sem semmi. A feneke neki le volt borotválva, pedig rövid szőrű. Itthon kicsit pihent még. Én rátettem az alomra és pisilt. Aztán evett és másnap már semmi nem volt.

A másik cicám a múlt héten volt. Azt hittem időpontra megyek, de beszívtam és sajna őt betették egy ketrecbe addig, amíg meg nem jön a doki, majd sorrendben műtik őket. Azt hiszem a 2.-ok voltunk. Én megakartam várni, hogy ugyanúgy a közelébe legyek, de nem igazán értették, hogy mit féltem a macsekom és szépen kitessékeltek. Itt nem tudom mi történt. Reggel 8-ra vittem. Mondták, hogy kettő-fél 3 körül érdeklődjek. Persze tiszta ideg voltam, mert nem értettem ezt a hülye hozzáállást... Kettőkor hívtam őket, hallottam, ahogy az asszisztens kérdezi a dokit, hogy Edvárd hogy van. Ki az az Edvárd, hát az Edvárd... vagy ötször elmondták a nevét, szerintem ez feltűnt a cicámnak és hallottam a kis vékonyka, elesett hangját, nyávogott. Már ugrottam volna, de közölték velem, hogy a cica ébren van, minden rendben van, de még min. 2 órát várjak és utána menjek érte. Hát... itt már szidtam magam, hogy miért nem a másik helyre vittem inkább. Aztán oda mentem 4-re. Kint vártam a váróban, negyed öt körül hívtak mobilon, hogy mehetek a cicáért. Mondtam, hogy itt vagyok. Szörnyű volt, mert egy csomóan voltak ott és mindenki száz évig volt bent. Végül háromnegyed ötkor bemehettem. Már majdhogynem teljesen rendben volt. Elmondtak mindent, enni csak a teljes stabilitás után. Rákérdeztem a féregtelenítésre is, mert lassan fél éves a cica, az is esedékes. A doki rendes volt, mert kivette Edot a hordozóból és egy csipesszel le is nyomta a torkán a gyógyszert, hogy nekem ne kelljen szenvedni a beadásával. És ez ajándék volt... Azt hittem a cicám ezután végképp megutál. hazahoztam itthon még egy órát szunyókált. Mivel lassan már 24 órája nem evett/ivott (vasárnap este 6-tól nem adhattam neki semmit és be is tartottam, mindent eldugtam, hétfőn 8-ra vittem) adtam neki egy picit. Evett, ivott megint szundizott. Aztán azt hiszem 8 körül már teljesen éber volt, játszott a másik cicával és dugig ették magukat. Meglepődtem, mert rajta aztán semmi nem látszott. Le sem borotválták, pedig félhosszú szőrű. talán kicsit betadinos volt, de minimálisan. Utána örültem, hogy nem láttam őt olyan állapotban, mint a másik cicám és jobb volt ez így, hogy tovább bent volt, mert őt lelkileg nem hatotta meg és teljesen ugyanolyan lett, mint előtte. Pisilt is meg minden.

2013. júl. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nem ez volt, én is bevittem időpontra (nem ehetett aznap, de ezt elmondták egyeztetéskor), lefogtam még elaltatták(nem úgy), majd ott ültem fél órát és vihettem is
2013. júl. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
9 órára mentünk, megfogtam a fejecskéjét ameddig megkapta az altató szurit (nem hányatták és figyeltünk rá otthon, hogy ne egyen igyon x órával előtte) 25 perc múlva kiszólt a doki a váróba, hogy mehetek be és elmondja a tudnivalókat :) már az új fajta eljárással műtötték, úgyhogy szerencséje van :)
2013. júl. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!