Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mondják mindig a macskák...

Miért mondják mindig a macskákra, hogy hűtlenek? És a nyuszikra, tengerimalacokra meg a harapós kutyákra miért nem?

Figyelt kérdés

Szerintem ez is pusztán a nevelés kérdése. Most van egy macskám, nagyon szeretjük a párommal, de már rengeteg kellemetlen helyzetbe hoztuk: ráléptünk a farkára, harcolunk vele, hogy gyógyszert adjunk be neki, lefogjuk a dokinál, nem engedjük, hogy a kedvenc játékával játsszon (ami veszélyes rá nézve), megfürdettük már, megszárítottuk, ha kakis lett a feneke, le kellett fogni és letörölni róla, leszidtuk, ha olyan helyre ment stb. Eltelik egy kis idő, és látom, hogy még mindig szeret. Sőt, megbízik bennem. Bárhova viszem a dobozában, ha én is ott vagyok, megnyugszik, képes előttem elvégezni a dolgát, mikor pedig kefélgetem a szőrét, ő nyalogat, soha meg nem harapott, karom nélkül játszik velem stb.

És azt nem értem, miért mondják a macskákra, hogy hűtlenek? Miért várják el tőlük azt az emberek, mint egy kutyától, holott a kutyák között is vannak sajnos neveletlen és elhanyagolt egyedek? Az ember azt a fajta hűséget várja el, ha megverem az állatomat, az még mindig szeressen? Vagy azt, hogy az állatnak csak ő legyen a leg-leg-leg?


2013. júl. 11. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát a te kezedbe sem adnék kutyát... :/
2013. júl. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Teljes mértékben egyetértek veled. Az emberekkel van a baj, nem a macskákkal. A macska ajándék.
2013. júl. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
a nyulak is nagyon hűtlenek. több évig etetem vigyázok rá erre az első alkalommal megszökik. a macska nem hűtlen szerintem :)
2013. júl. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló!

Nem tudom, leesett-e neked, de segítségül mondom, hogy az utolsó pár kérdést túlzásnak szántam. Mert ha olvasod a macskás részt az oldalon, sokan ez alapján kezdik ócsárolni a macskákat és nem értem, miért. Nekem teljesen pozitív a tapasztalaton velük.

A család kutyáját is szeretem, hűségesnek tartom, de nem ad többet, mint a macskám, ha figyelembe veszem a mentalitásbeli különbségeket.

Nekem az a rejtély, hogy mért akarják a kutyák hűségét ráhúzni a macskákra, vagy mégis, mit várnak akkor el?

2013. júl. 11. 18:03
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Ezt en se ertettem soha, az en cicam volt a leghusegesebb cica a vilagon. Peldaul estenkent odajott az agyamra, megvarta mig elalszom (vagy amig ugy teszek), aztan atment anyukamhoz. Reggel ujra jott, hogy ugy ebredjek, mintha el se mozdult volna mellolem. Ezt azert csinalta, mert anyukam volt neki a "fogazdi", de velem nott fel. Soha nem karmolt meg, bujt, a hasamon aludt, velem tanult dorombolt. Minden percben ereztem a szeretet. Sajnos 17 evesen meghalt. :( Azota is hianyzik. Most van egy masik, o total ellentet, tiszta tigris, karmol, harap, jatszik, de senkinek nem engedi, hogy megsimogassa, kizarolag nekem. A videki cicak altalaban kotetlenebbek, szokdosnek, de pl. nagymamam cicaja sose ment el, mindig a hazban maradt, pedig videki, raadasul kan cicus volt. Ez szerintem csak buta sztereotipia es azok mondjak, akiknek nem sok kozuk volt meg macskahoz.
2013. júl. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%
Azért hűtlen mert ha ad neki a szomszéd kaját meg édesgeti akkor odaszokik és ott is marad.Ennyit a macskákról.
2013. júl. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
A kutya is át tud szokni. Nekem volt egy ismerősöm, aki kiment 1 hónapra külföldre és megkért h addig etessem a kutyáját. A harmadik héten már át sem kellett mennem, mert a kutya ott ült az én küszöbömön és akkor sem ment haza, amikor a gazdája visszajött. Pedig ott is nagyon jó dolga volt...
2013. júl. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
18%
Jól van pontozzatok csak le a 6-os is megmondta hogy a macska csak a kajádért nyalizik. Menj ki a kapun kívülre és nézd meg hogy meddig követ a drága macskád. Nem várunk el semmit sem a macskáktól tudjuk jól milyenek: bosszúállóak és mindig van valami hátsószándékuk mint a legtöbb embernek ezért is imádják annyian a macskákat mert hasonlítanak rá. Persze lehet hogy a te macskád kivétel. A másik pedig hogy lehetsz ennyire buta "Miért mondják mindig a macskákra, hogy hűtlenek? És a nyuszikra, tengerimalacokra meg a harapós kutyákra miért nem?" . Elárulom neked hogy a kutya nem tervezi el előre hogy megharap téged, az 90%-ban a te hibád, a többi 10%-ban pedig valamilyen pszichés ok (segítségül neked: kiskori traumák egyebek). És ne magyarázd meg hogy mit hogyan értettél mint ahogyan azt a 3-assal tetted, talán a kisujjunkból szopjuk ki hogy melyik mondatod alatt pontosan mire gondoltál?? Ha te meg osztottad a szánalmas kis történetedet akkor a 3-as miért nem írhatja le a tapasztalatát a nyulakkal? Na most a sok macskaimádó ostoba biztosan le fog pontozni:D Nekik üzenem: ti is ugyanolyanok vagytok mint a macskátok, sunyik és semmit sem tesztek csupán jó indulatból;)
2013. júl. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%

Jézusom, mennyi idióta van ezen az oldalon. :D Hogy lehet egy macska bosszúálló? Miért állna már bosszút? Az egy dolog, hogy ha kegyetlen vagy vele, utána a közeledbe se megy, de ez minden, csak nem bosszúállás.

Hűtlen? Azért, mert nem olyan szolgalelkű, mint egy kutya? A macskámnál hűségesebb állatot el sem tudok képzelni. Mindig úgy alszik el, hogy a székemen fekszik, ha nem otthon alszom, ül a szobám ajtaja előtt és nyávog, és minden egyes alkalommal, amikor hazajövök, leül az ajtó elé, és nyávog nekem. Nem hinném amúgy, hogy őt bármivel el tudnád csábítani, mert rajtam kívül senkit nem tűr meg.

Kérdező, ne foglalkozz az ilyen idiótákkal. A legtöbbnek még életében nem volt macskája, bár ha ilyen a hozzáállása, jobb, ha nem is lesz.

2013. júl. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Annyira gyerekes ez a veszekedés. Egy macskátó nem lehet elvárni azt amit egy kutyától. Valakinek a kutyák jönnek be valakinek a macskák. A macskák szeretetéért meg kell küzdeni a kutya alapból szeret, mert szüksége van rád, mert a falka nélkül tudja, hogy meghalna a macska viszont alapból nem falkaállat így nincsen annyira szüksége arra, hogy legyen valaki akivel eggyütt élhet, mert nincs meg benne a falka ösztön. Ha megfigyelite az utcán élő kutyák és macskák viselkedését akkor észre vehető, hogy a kutya többnyire arra törekszik, hogy valaki befogja viszont a macska inkább elkerüli az embert, mert egyedül is képes magát ellátni. Nem vagyok macska ellenes, de szerintem a kutya sokkal jobb társ. Nem tudom, hogy a drágalátos macskátok hogy reagálna, hogy két évig nem látna, szerintem sz@rna a fejetekre.
2013. júl. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!