Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a cicát ivartalanítják,...

Ha a cicát ivartalanítják, akkor utána élete végéig Sterilizált tápot kapjon, vagy pedig csak, mondjuk egy évig, amíg. "megszokja" az új helyzetet?

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Én erre nem figyelek.

Eleve megpróbálok jó minőségű tápokat venni, amiben sok hús/fehérje van és mentes a szeméttől. Pluszba nem figyelem, hogy ivartalanított egyedeknek készült tápot kapjanak. Nem is tartom lényegesnek, nem is hiszek benne.

2013. júl. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyém most éppen Acanát kap, ebből ugyebár nincsen külön sterilizáltaknak való, de ha más félét veszek, akkor igen, csak ivartalanított cicáknak valót. Egy kolléganőm cicájának volt már köve, majdnem ottmaradt a műtőasztalon... Én nekem erre nagyon nincs szükségem.
2013. júl. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, én Royal Canint fogok neki adni :)
2013. júl. 18. 20:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fontos. A lényeg a megfelelő mennyiségű folyadékbevitelen van.
2013. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
igen fontos, de legalábbis fontos oda figyelni, hogy milyen tápot adsz az ivartalanított macskának. Az ivartalanított kandúrok a vesekövességre hajlamosak, a nőstények pedig az elhízásra. Ennek megfelelően kell megválasztani a tápot. Az én cicáim az ivartalanításon felül még bentiek is. Én váltogatom a tápot. Kapnak kifejezetten sterilizáltnak valót, szőrcsomó ellenit, az egyik hányós így kapnak néha érzékeny gyomrúaknak valót is. Lényeges még a jó minőségű táp. Én személy szerint Royal Caninra, Hill's-re, Acana-ra esküszöm.
2013. júl. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a fura, hogy a most "menő" tápoknál (szárazra gondolok) nincs is nagyon fajtára, életkorra és ivartalanítottaknak megfelelő típus. Az enyémek az Acanát alig eszik az egyik nem is, szóval én már a szuper prémium tápokból is kiábrándultam. A Royal Canin meg Hill's tápokról is elég sok rosszat hallottam, pont azt, hogy betegségeket, többek között rákot (is) okoz. Én ezért nem is állok rá egy márkára, de mindenki maga dönt, hogy mit ad az állatának.
2013. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Arimateia ***** válasza:

A cica korára is figyelni kell. Pl. egy idősnek számító macskának többet árt egy sima "Adult" táp, és ha nincs "Senior" táp, akkor inkább "Juniort" kell neki adni.

Korábban nem tulajdonítottam nagy jelentőséget az effajta tápválasztásnak, csak a minőségre ügyeltem. Amióta diétás tápra kényszerült a cicám, szó szerint mérhető a táp hatása. (Vizelet PH-ját nézik rendszeresen húgykövesség gyanúja miatt)

Elvileg a mondás is úgy tartja, hogy "Az vagy, amit megeszel".:)

2013. júl. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!