Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges Magyarországon...

Lehetséges Magyarországon szervált tartani? Pénz nem lenne akadály, nekem sokat megérne egy ilyen nagytestű macsek.

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy lehetséges.Sőt a tv2 is készített egy riportot egy nőről aki szervált tartott.Honnan tudnék szerezni egy ilyen macskát és mennyibe kerülhet?
2013. júl. 20. 01:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kérdésed felkeltette a kíváncsiságom, a Google segítségével megkerestem a választ. Tedd azt te is XD
2013. júl. 20. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2013. júl. 20. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Merovingii válasza:
HA beszerzed a szükséges engedélyeket , meg bla bla bla......és van is pénzed , akkor be lehet szerezni !
2013. júl. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ennek örülök!De sajnos akárhogy keresem nem találom mégis honnan tudnék ilyen macskát szerezni.Semmilyen hirdetést nem látok
2013. júl. 20. 07:45
 5/14 Platypus ***** válasza:
Veszélyes állatnak számít. Ilyen tartására akkor kapsz engedélyt, ha tudod igazolni, hogy van X év tapasztalatod. De honnan is lenne tapasztalatod, ha engedély nélkül nem tarthatsz veszélyes állatot? Szóval a jogi háttere eléggé ellehetetleníti a dolgot.
2013. júl. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Bocs, de úgy tűnik mégsem az:


[link]

2013. júl. 20. 08:08
 7/14 Platypus ***** válasza:

Érdekes, amikor pár éve döglött szervált találtak Zalában, akkor tele volt a média vele hogy engedélyköteles veszélyes állat.


Viszont ha nem veszélyes, akkor semmiféle engedély nem kell a tartásához. CITES köteles, de az nem engedély, hanem igazolás, hogy tenyésztett állat és nem vadon fogták be, meg regisztrálni kell hogy ilyen állatot tartasz.

Ami necces, az az állatimport az országba, amihez tényleg kell egy halom engedély, ami kb. csak díszállatos nagykereknek van meg. Keresned kéne valakit, aki ezzel foglalkozik és megvan hozzá a háttere.

2013. júl. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

szerintem ez hülyeség, a szervál egy nem háziasított vadállat, nem lesz belőle kezesbárány. inkább vegyél egy F1-es savannah macskát, sokkal egyszerűbb beszerezni, még németországban is van tenyészet, pedig nem egy gyakori faj.

nem tudom, hogy mennyire van bármi közöd hozzá, hogy ez pénzben mennyit jelent, de egy ilyen kis kölyökért milliókat kérnek el. +szállítás, tartás stb. nem kis biznisz, drágább mintha gyereked lenne :D


gyönyörűek mindenesetre:

http://www.youtube.com/watch?v=vprEInOl1o0

http://www.youtube.com/watch?v=T8jET9-9WLs

2013. júl. 22. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy nincs közöm hozzá,miféle arrogáns beszólás ez?Nem konkrét személytől kérdeztem utalva az anyagi helyzetére.Ezek a szavannák bár nagyon szépek, nekem egy kutya méretű nagymacska kell és a szervál teljesen megfelel a célra :D Legjobb lenne egy gepárd vagy egy karakál de az sajnos veszélyes kategória.
2013. júl. 23. 02:12
 10/14 anonim ***** válasza:

nem terveztem arrogánsra, sajnálom, ha így jött át :)

a legtöbb embernek halvány lila fingja nincs, mennyibe kerül egy fajtatiszta kölyökmacska, és csak pislognak, mikor mondom nekik, hogy vmi átlagos fajtáért elkérnek akár 150et is.

én is szivesen sétáltatnék tigrist pl a rakparton, de nem tudnék nyugodtan élni azzal a tudattal, hogy egy vadállatot így tartok, de ez már a te bajod, neked kell elszámnolni a lelkiismereteddel.

2013. júl. 24. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!