Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges Magyarországon...

Lehetséges Magyarországon szervált tartani? Pénz nem lenne akadály, nekem sokat megérne egy ilyen nagytestű macsek.

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy lehetséges.Sőt a tv2 is készített egy riportot egy nőről aki szervált tartott.Honnan tudnék szerezni egy ilyen macskát és mennyibe kerülhet?
2013. júl. 20. 01:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Gondolkodóba ejtettél hallod.Lehet, hogy igazad van.
2013. júl. 24. 07:24
 12/14 Szimi13 válasza:
100%

Akkor, hogy ne essék semmi félreértés leírom, mivel utánna jártam.

1 lépés: Engedély az önkormányzattól.

2 lépés: (mivel az engedélyt úgyis megkapod) teljesítened kell a következőket:, *egy kialakított szoba, ami csak a szerválé, egy olyan átjáróval ellátva, amin keresztűl a kialakított ezesetven átalakított udvarra tud majd kimenni.

*az udvarrész oldalt, felűl zárt legyen, úgyértem kerítéssel oldalt, felűl pedig dróttal.

*az udvarréssz minimum 80 négyzetméter, mivel nem házicicárol beszélünk.

Ha ez megvan, ami önmagában már nem kis összeg, mehetsz tovább.

3 lépés: Keress egy 100%ban valós, és bitonságos tenyészetet, ha ez megvan, le kell tedd nekik a teljes összeg felét, ami a foglaló, hogy kaphass az új álomból szervált.

Aztán 10 nappal azelőtt, mielőtt a tenyésztő útnak ereszti a macskát elkell utald az összeg másik felét.

Még egy dolog, neked senkivel sem kell egyeztetni mivel a vételárban benne van az, hogy állatorvosokkal ellátott hajón,repülőn utazzon az álat, és az az engedély, ami valójában nem engedély csak egy igazolás, hogy tenyésztett, és ivartalanított az állat.

4 lépés: El kell vinned egy állatorvoshoz amikor már nállad van a macska, hogy regisztrálja. Érdemes jó állatorvost választani, és csakis vele gondoztatni ha baja van az állatnak. Az állat az oltások háromnegyedét még kűlföldön megkapja amiről te papírt is kapsz majd. FONTOS ha az állat csak tüsszent akkoris felkell hívni az állatorvost, megtudni miért mert NEM 100.000-ftos macskárol van szó.

Ha a kialakítást nem számolod bele mert ez mindenkinél eltérő, a szervál ára(csak hogy végre tisztázzunk mindent) 1.200.000-1.500.000 között mozog.

Remélem mindent megtudtál, és mindenben segíteni tudtam. :)

2014. febr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Orszag Letícia válasza:

Látom, hogy régi ez a kérdés de mindegy.

Kedves Nevetlen válaszoló aki gondolom elsajátította a cinikusság művészetét. Én is nagyon bírnék egy tigrissel az oldalamon sétálgatni de ez nem erről szól.

A szervál valóban egy vadonélő faj viszont amelyiket tenyésztik is azt nem a vadonból hozzák, hogy huh sozzuk rá vmelyik hülyére sok pénzért. A vádasz ösztöne megmarad mert még egy házimacskának is van ilyenlye viszont megfelelő neveléssel nem fog megtámadni meg hasonlók. Ha kiskorától kezdve vele vagy a családja leszel.

2017. aug. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 olahnikolett1982 válasza:
Nos, kedves kérdező,azt mindenképpen tudnod kell,a szervál Afrika szavannáin honos, nagytestű macska féle, ragadozó állat, a tenyésztési szelekció nem olyan fejlett mint a kutya és macskafèlèk körében, vagyis nem ment át több ezer éves domesztikációs lépéseken, minden nála kisebb élőlény potenciális zsákmányállat. A tartása szigorú szabályok és biztonsági rendszabályok szerint megvalósítható,nem lesz kezes , doromboló kiscica, gazdáját nem tekinti hierarchia szempontból fölérendeltnek, néha néha előfordul,hogy megmutatja ki az úr, szabadon nem járhat kelhet az udvaron, (kertes ingatlan esetén)mivel szabadság igénye nagy, több kilométeres territóriummal él,a helyhiány okozta érzelmi változások nem kiszámíthatóak nála,sajnos találkoztam munkám során kedvtelésből tartott ilyen egzotikus állatok által okozott sérülésekkel, ahol a gazda megijedt,és szabadulni szeretett volna a kedvencètől, ne tegyük ki az állatot ennek,hogy később menhely,vagy tragédia esetén altatás legyen a vége.Felelős tartás-tartsuk ezt szem előtt....
2023. aug. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!