Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicával baj van! (a cicus...

Helima kérdése:

A cicával baj van! (a cicus 15 hetes) Sajnos az utóbbi pár hétben a macsek hol az alomba hol pedig a hálószobai ágyra vizel. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

2013. júl. 21. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Amikor észreveszed,hogy az ágyra vizel,akkor csapj 1 picit a fejébe és tedd bele az alomba.

De ne üss nagyot és arra figyelj,hogy csak akkor csapj oda,ha pont akkor pisil.Mert ha pl 20 perc múlva veszed észre és úgy csapsz rá,nem fogja tudni miért kapta és csak félni fog tőled.

2013. júl. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
*fejére
2013. júl. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem direkt csinálja, megjelöli a területet (gondolom azért ott, mert ott érezni leginkább a szagotokat, hiszen sok időt töltötök ott az alvással, leginkább az a ti helyetek a házban).

Az a baj, hogy valószínűleg nem tudod mindig figyelni, hiszen ha tudnád eleve nem engednéd, hogy oda pisiljen...

Szoktak ajánlani mindenfélét, hogy fújd be azzal az illattal az ágyat, de legtöbbször nem használ. Szerintem moss ki mindent alaposan, az ágyat pedig (ha nem tudod kimosni) fújd le enyhén domestosos, majd ha már teljesen megszáradt, akkor ecetes vízzel. Mondjuk reggel a domestos, hagyod száradni, délután az ecetes, azt is hagyod száradni estig, majd akkor rakod vissza a párnákat és a többit (így talán ti is kaptok majd levegőt :)).

A macskát pedig zárd ki, hogy ne mehessen be a hálószobába! Lehet, hogy akkor máshová fog pisilni, de mégsem az ágyra, mást talán könnyebb takarítani. Olyankor domestosos vízzel érdemes jó alaposan felmosni ott, ahová vizelt.


Ha használja az almot, akkor direkt pisil máshová is, annak üzenete van. Esetleg majd egy ivartalanítás sem ártana (elvileg még korán van hozzá, de macskája válogatja, mennyire érett már ennyi idősen).

2013. júl. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és kb. olyan, mint a kutyáknál a falkavezérség (azért jelöli meg az ágyatokat). Nem tudom, macskánál miként kell ezt kezelni, mert ők más természetűek, hiába vagy (elvileg) falkavezér, a cicáktól kitelik, hogy ha nem figyelsz vagy éppen pimasz napjuk van, akkor szemtelenkednek és újra megcsinálják. :) Persze nem mindegyik, de a legtöbb szeret szórakozni...
2013. júl. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem az 1. válasz jött be. Hamar leszokott a dologról. :)

Csak figyelj oda,h nem agyonverni kell,csak rálegyinteni a fejére vagy a popsijára. :)

2013. júl. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vicuska87 ***** válasza:

Alomtál helye, alom minősége tisztasága vastagsága, fajtája!


Valami betegség is lehetséges, felfázás, vesegond, vagy bármi...


A veréses nevelés helyett inkább először megnézetném orvossal.... és ellenőrizném az almot...

2013. júl. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az is igaz,hogy az enyém is csak tiszta alomba hajlandó végezni a dolgát. Ha már 1x-2x volt benne,akkor utána inkább keres 1 helyet ahol elvégezheti a dolgát,de nem mászik bele a koszos alomba.

1. voltam

2013. júl. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
voltunk állatorvosnál és megállapította hogy nagyon stresszel és ezért pisil oda :( de mostmár nem veszekszünk olyan sokat igy remélem leszokik rola :)
2013. szept. 10. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!