Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mekkorák a macskákban élősködő...

Mekkorák a macskákban élősködő bélférgek normálisan?

Figyelt kérdés
Azt olvastam valahol, hogy kb 5 mm-esek, ehhez képest pár napja a kb. 10 hetes cicámból (miután az állatorvos féreghajtót adott neki) egy kb 20 cm-es rendes giliszta vastagságú féreg jött ki. Azt hittem elájulok, amikor megláttam. Ez mennyire normális? 3 hét múlva kell visszavinni oltásra a dokihoz. Megemlítsem neki a dolgot? Lehet, hogy nem ártana még egy adag féregírtó?
2009. okt. 21. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Több féle féreg is létezik.

Itt olvashatsz róluk bővebben:

[link]

2009. okt. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem ártana. Több féle bélféreg van, ami a cicádban volt az valószínű orsóféreg, ami sokkal ritkább mint a cérnaféreg. Vidd vissza, kérj még féreghajtót és a doki meg is fogja vizsgálni, mert ilyen kis állatnál az orsóféreg súlyos hiánybetegségeket okozhat.
2009. okt. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Emberben méteresre is megnőhetnek! A méretüknek gyakran csak a hely és a táplálék mennyisége szab határt. Én a helyedben megemlíteném, sőt kérnék még egy adag féreghajtót.
2009. okt. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, amúgy a cicus közérzete nagyon jó, de azért feltétlen megemlítem a dokinak a giliszta dolgot.
2009. okt. 21. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!