Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudja a cicád azt, hogy jót...

Tudja a cicád azt, hogy jót teszel vele, még akkor is, ha az adott pillanatban az fáj neki?

Figyelt kérdés
Lizzyke a harmadik cica nálunk,január 2-án került hozzánk,most már két éves a kislány.A másik két cica 6 éves ivartalanított kani macsesz...Lizzy valószínűleg tőlük szerzett egy eldurvult játék alatt egy sebet a nyakára.Egymást harapdálhatták,nem vettük sajnos észre,és a sebe betokosodhatott...ma reggel éreztem,hogy kis guga van a nyakán,egy órával később kikaparta,és vérzett...rohanás a dokihoz,hát volt egy kis lyuk a nyakán szegénynek,a dokinő mondta,hogy nem annyira vészes,de ki kellett tisztítani,meg összevarrni!!Most egy kicsit fél tőlem,pedig már nagyon bújósak voltunk egymáshoz,néha hagyta,hogy rövid időre felemeltem,pedig ezt az egyet nagyon nehezen viseli(utálja,ha felemelik,ölbe bemászik,de felvenni,na,azt nem hagyja sosem)..ilyenkor kepeszt,karmol,stb!Igen,sajnos én egy 36 éves,gyerektelen nő vagyok( a gyermek még nem jött össze :( ),lehetne mondani,hogy áááá,te vagy az a macskás hölgy,a mániákus.. :) De nem ...!! Én már 8 évesen túlérzékenyen reagáltam az állatokra,a minap egy kis hangyát,de most komoly,egy hangyát kidobtam az ablakrésen,de nem öltem meg,mert ő is egy kis élőlény!(nem vaook normális tudom,de ez vagyok én )Remélem ,nem most néztek h...nek,de egyszerűen imádom a cicáimat(ahogy a világ összes állatát),,a kérdésem viszont a cicásokhoz szól:ugye érzi azt Lizzus cicám,hogy segíteni akartam neki,hogy meggyógyuljon,és nem ártani neki?Köszi előre is mindenkinek a válaszát,aki erre a túlaggódó kérdésre képes választ adni!! :) :) :)
2013. júl. 23. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, és sokkal több embernek kéne még hasonlónak lennie.

Ismered a cicákat, tudnod kell, hogy tudják, hogyan közelítesz feléjük, tehát a kérdésedre válaszolva, igen, tudja, hogy nem bántásból volt.

Ha ő ilyen kis kepesztetős, hagyd rá, vagy megjön a kedve a szeretgetéshez, vagy ilyen marad. Nekünk volt cicánk, aki csak azért csapódott a házhoz, mert volt ott még 5 másik cica. A bal hátsó lába a térdénél csonkolva volt, soha nem engedett embert közel magához, ha csak rá néztünk, elbújt, de a cicákkal jól megvolt. El nem tudom képzelni, miféle emberi szörny tehette ezt vele. Nagyon édes volt, amikor a másik nősténynek születtek cicái, ő volt a pótmami, sokat volt a kicsikkel. Ő is szült két-három alkalommal, de sosem maradt meg egy babája sem. :(

Az én exkandúrom is kajla, akkor lehet szeretgetni, mikor neki tetszik, pisztergálni végképp nem lehet, de azért mindig jött, amikor darázs csípett az orrába és hagyta magát kezelni. Én mindig elmondtam neki, mit miért csinálok.

2013. júl. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális vagy :) és jóval több ilyen ember kellene!

Én is még a darazsat is befogom és kiviszem.

A cicád biztosan tudja,hogy te jót akartál neki,de most még biztos fáj,húzódik a seb.Kicsit hagyd,hogy ő közelítsen feléd,hidd el menni fog hozzád :)

2013. júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is macskamániás, egyedülálló nő vagyok, de sajna el kell keserítselek. A cicák nem igazán értik, hogy jót akarsz nekik az esetleges kellemetlen beavatkozásokkal, ellenben hamar felejtenek. Az én macsekom ahogy hazaérünk az állatorvostól, már úgy viselkedik, mintha ott sem lettünk volna, pedig előtte és közben nagyon ellenkezik..
2013. júl. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek,én bizakodni mindig képes vagyok!!Már hagyta magát simizni,de enni még nem eszik...ez biztos az altatás hatása!!Kedves drága harmadik válaszoló,én egyedülálló nem vagyok,van egy drága férjem,csak sajnos a babóca még nem akart jönni hozzák!Én azért bízok még a cicákban...tudod,a két srác,a 6 éves kani cicák,még az expárom örökségéből valók....volt egy közös cicánk,aki sajnos már nem él,az ő almából való ez a két gyönyörűség:Mócike és Tigi!Lizzyke eredetileg egy kolozsvári romám hölgy cicája volt,fogalmam sincs,hogy került Németországba,de megláttam őt az ebay-n és azt mondtam,kell,hogy a családunk része legyen!!Hiszem,hogy kevés macsek,de képes kutyává válni..a srácaimra mindig mindenki azt mondja..olyan,mintha nem is cica lenne,hanem egy kutya!A saját érzéseimet kellett,hogy megerősítsem,amikor azt a kérdést feltettem,de mindhárman mellettem voltatok,köszönöm szépen!!És örülök,hogy vannak olyan emberek ,mint amilyen én is vagyok!!Puszi nektek!! :)
2013. júl. 23. 16:41
 5/6 A kérdező kommentje:
Még egy kommentet szeretnék küldeni,teljesen mindegy,hogy bárki megkapta -e vagy sem!!TÖÖÖÖÖÖÖk kiborultam,Lizzy miatt,minden miatt....először én voltam beteg,aztán a férjem,aztán a pici nyuszi,Lizzyke!!! És képzeljétek,éppen facebook-oltam,amikor megjelent mellettem Lizzyke!!Mint egy kis fantom!! Basssszu,Móci cica kinyitotta neki a ajtót,anélkül,hogy észrevettem volna..és Lizzy hosszú időn keresztül itt aludt mellettem!!Visszavonok mindent,amit írtam!Mindent a cicákért!!! :)
2013. júl. 23. 18:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van. Csodás teremtmények. :)
2013. júl. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!