Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megszállták a kiscicát a...

Megszállták a kiscicát a legyek bármit csinálunk vele, miért?

Figyelt kérdés
10hetes körül van.2-en vannak ő a legkissebb.Egész nap csak fekszik,mint aki meg van halva.A bolhákat nem tudjuk kiölni belőlük.A tesója kb 2-3x nagyobb tőle.Ő is bolhás,de legalább eleven.Voltak már dokinál,kaptak oltást,féreghajtót mert úgy tűntek máskanáthásak de a csipásodás nem múlt el.Tegnap brutálisan beköpték a bogarak,tele volt az oldala meg lábai azokkal a fehér petékkel vagy mikkel.Megfürdettem hamar,utána befújtam frontline-al is de már nem bír az se a bolhákkal.Mit tehetnék még érte?
2013. júl. 23. 18:44
1 2
 1/20 gömbicica ***** válasza:

szegény cicu :-( a legyek csak akkor köpik be, ha nyilt sebet találnak!!!!

Van rajta ilyen?

2013. júl. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 gömbicica ***** válasza:

Mikor a doki beoltotta, akkor is ilyen kis nyomorult volt?

Lehet, hogy nem is kapott ő oltást, hanem valami antibiotikumot meg vitamint.

Én visszavinném a dokihoz!!!!!! mig el nem pusztul szegény ((( Ha lehet, vidd légymentes helyre, ne hagyd az udvaron. Esznek már rendesen, vagy szopiznak még?

2013. júl. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Tegyel a nyakara frontline spot-ot, azt a cseppentoset. Neostomosan furdeto? Kerdezd meg az allatorvosy, javasolja-e, lehet, hogy kicsi hozza.

Nem tudod bevinni vedett helyre, ahol nincsenek legyek?

2013. júl. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A házba nem hozhatom be így,máshova meg nem tudom.A

Akkor is ilyen volt már,csak ritkán voltak virgonc pillanatai.

Van még egy cseppentősünk,majd rájuk nyomom akkor.

Semmi semet nem láttam rajta.Arra gondoltunk,hogy a bolhakaki miatt mennek rá,de ma még nem volt rajta kaki mégis megint beköpték.

Kénytelenek leszünk elvinni amíg az összes macskánk meg nem betegszik.

2013. júl. 23. 21:18
 5/20 anonim ***** válasza:

Ha már kikelnek a testéből a peték, akkor az már nagyon nagy gáz. Mindenképpen KOMOLY, SZAKÉRTŐ orvosi segítség kell neki, nem csak ilyen "beoltom meg féreghajtom" orvos. Aki csak ennyit tud csinálni és nem is javasol semmi mást, az nem orvos. Egyébként a macskanáthához is néha több oltás kell.


Ha már így köpik a legyek, akkor biztos, hogy sebek vannak rajta, amiknek a különböző rovarirtó vegyszerek egyáltalán nem tesznek jót. Már réges-rég bolhairtós fürdővel kellett volna kezelni, mielőtt még ellepték volna a legyek. A legyek is a bolhák által kiszívott vérre jöttek, valószínű.


Sajnos most már alig van esélye a túlélésre.

2013. júl. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Bolhák ellen fürdesd meg az összes macskát, szedd ki belőlük a bolhákat amit még találsz utána. Bolhafésű, csipesszel összenyomni őket. A helyüket ahol gyakran vannak fújd be bolhairtóval. Dokihoz is vissza kéne vinni, tuti sebes és beteg.

Ha meg nem bírsz mit tenni akkor szólj a macskamentőknek vagy bármi hasonló állatbarát szervezetnek akik segítenek, de ne hagyd szenvedni a cicát.

2013. júl. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Csak bolhaírtó samponnal fürdetem őket,de seb akkor sincs rajta,azt azért észrevenném.Nem nagy a bundája,sőt,vékony rövid a szőre. A peték még nem keltek ki,szerencsére időben észrevettem rajta őket.Nem tudó mi a nevük akkor,sok pici vékony sűrűn vannak.A környéken nincsenek ilyen állatvédők,a menhejre meg be se veszik így.Az a baj,hogy van nap mikor meg sincsenek,vagy előkerülnek és fél óra múlva mire vinnék nekik kaját eltűnnek.Ez a pici múltkor 3 napig elő se került,már lemondtam róla addigra.Gazdira vár még mind 2,de én ezt így nem bírom sokáig.Babát várunk és nem tudok kint ülni és őrízni őket 24 órán keresztül.Sajnálom szerencsétleneket,de egyedül nem tudom őket 100%-ban ellátni.Rajtam kívül meg senki nem veszi komolyan a gondjukat.Anyós csak azt hajtogatja,ezen a szemcsipásodáson minden macska átesik,majd elmúlik nekik is.Baromság!Csak úgy miért lenne minden macska csipás,a benti macskáinknak semmi bajuk nem volt.Csak most a maradék 1-nek mert a kintiekkel játszott több nap is,most meg az egyik szemét húzza össze. Szóval jó lenne ha valaki végre felfogná,hogy nem állapot ez és segítene nekem.Én fürdetem,mosom a szemüket,etetem őket.Sok!
2013. júl. 24. 11:26
 8/20 anonim ***** válasza:

Pesti vagy?

Privatban adj elerhetoseget, jo lenne kep is, elkuldom a cicamentoknek.

2013. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 gömbicica ***** válasza:

Nekem volt, hogy 3 cicamamám is volt egyszerre kölykökkel. képzelhetitek. nem önszántamból, hanem csak ugy ide jöttek, megsajnáltam etettem, aztán ittragadt, persze kölyköstől.

Én mindig elvittem őket dokihoz, ha ilyesmi baj volt. Hál Istennek nem sürün!!! de már napok óta kinlódsz, hogy kukacok keltek ki a cicán, meg hogy milyen vacakul van szegény, és minden kommentnél már attól félek, hogy Te közöd, hogy meghalt a cica :(

Csak dokihoz kéne vinni szegény párát. nem? csöppecske még, hiába fürdeted, lehet, hogy teljesen más baja van.

a szemét kamillázd, de van erre speckó szemcsepp is cicáknak.

2013. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Én egy szóval sem mondtam,hogy kikeltek rajta.Csak beköpték de megfürdettem gyorsan és leszedtem mielőtt kikelnek.Fogalmam sincs mit csináljak,hova tegyem ha voltam velük a dokinál,nehogy megint valami érje őket. :-(
2013. júl. 24. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!