Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tisztítsam ki a hófehér...

Hogyan tisztítsam ki a hófehér cicánk szőrébyönyörőől a sok port, koszt?

Figyelt kérdés

Be bolha poroztuk hófehér kiscicánkat (bunda visszafelé simogatása, por rászórása, por beledörzsölése. A doki azt mondta, hogy így csináljuk) A lényeg, hogy kislányomnak tetszett a dolog, és ugyanezt megcsinálta porral (mármint homokkal). Ha ránézek, a macskára, akkor elfog a sírás, hiszen olyan csúnya lett. Már fésültük, kikeféltük..., de semmi sem segít. Nem hiszem, hogy meg kéne fürdetni, mert akkor sztem a vizes porszemek rátapadnának a bőrére, és rászáradnának.

A macska így nem maradhat! Nagyon kérlek titeket, hogy segítsetek! Előre köszönöm a válaszokat! Azt nem bírom kivárni, hogy szép lassan kipotyogjanak a porszemek belőle, ráadásul ahova felugrik, ott kész homokozót hagy maga után!


2013. júl. 23. 20:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem szőrébyönyörőől, hanem a szőréből. Nagyon gyorsan írtam.
2013. júl. 23. 20:31
 2/6 anonim ***** válasza:

Miket találsz ki! Hogy száradna már a bőrére a homok?


Egyébként majd kijön magától. A mi macskáink folyton a homokban fetrengenek, a Kiskunságban lakunk, majdem hogy futóhomokon, a fekete macskák mindig még sárgák tőle, addig fetrengenek, aztán egyszerűen kipotyog magától, meg mosakszik a macska is.

2013. júl. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, félreérted! Oké, örülök, hogy nem szárad rá, szóval holnap megmosdatom! Te nem láttad azt a macskát! Azt ő nem bírja lenyalogatni! A bundija közé bele van dörzsölve. A miénk is folyton hempereg, de azt lerázza, lenyalja magáról. De ezt nem tudja, mert bele van dörzsölve a szőrébe.
2013. júl. 23. 20:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én macskám is hófehér. Ilyenkor, mikor kimegy belefetreng a porba és tiszta kosz lesz. Megfürdettem kétszer már, de a kezemen egy folt szabad hely nem maradt, úgy összekarmolt. Két nap múlva ugyanolyan koszos lett. Megfésülöm sűrű fésűvel vagy kefével, ill ferplast trimmerrel. Kijön belőle. De, ha gondolod fürdesd meg, de tedd meg a szükséges óvintézkedéseket, mielőtt hozzáfogsz. (páncélruha és miegymás):D
2013. júl. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A mi cicánk volt már fürdetve bolhák miatt, és jól tűrte, meg engem semmiért sem karmolna meg.
2013. júl. 24. 08:48
 6/6 A kérdező kommentje:
Megfürdettük! Olyan mint a patyolat!
2013. júl. 24. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!