Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámi macskát szeretnék, de...

Sziámi macskát szeretnék, de csak az udvaron lehet. Szbad ott tartani? Néha azért bemenet zárt helységbe.

Figyelt kérdés
2013. aug. 1. 11:50
 1/9 petra666 ***** válasza:
Szerintem lehet! De mi lenne a zárt helyiség? http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__931709-miben.. <---Nem tudom mennyit segíthet, de azért nézd meg!
2013. aug. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak nem erdemes. A sziami nagyon emberfuggo fajta, elobb utobb elmenne valakivel, akitol egy kicsit tobb figyelmet kap. Meg igazan el sem kellene hogy lopjak.
2013. aug. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A sziámi embercentrikus, már-már kutya. Ha kiteszed, hamar talál magának egy embert akinek az ölébe, kezébe lehet non-stop. Amúgy nehéz ellenállni egy kékszemű szempárnak, azaz ellopják....
2013. aug. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nekem sziámi macskám van és csak pisilni jár ki, meg iskolaidőben van kint amúgy ha itthon vagyunk csak bent tartózkodik. Tényleg nagyon szereti az embereket nekem például egész nap képes lenne az ölemben feküdni :) Szerintem mindenképpen tartasd a házban azt meg hogy ki menjen üríteni meg fogja tanulni.
2013. aug. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nincs értelme... drága IS szép IS ergó biztosan elvinnék vagy otthonra vagy eladásra :(
2013. aug. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Valletta ***** válasza:

Nyilvánvalóan nem fajtatiszta sziámi macskát akar, mert közel százezres macskát senki nem tart kertben, tehát semmi szükség leírni a sziámik jellemrajzát.


Én első körben arra figyelmeztetnélek, hogy sziámi kinézetű, papír nélküli macskát ne vegyél, bármit is hazudik neked az eladó. Ha mégis, magadra vess, ha a fél fizetés orvosra megy majd el.


Egyébként bármilyen macskát lehet kinn tartani, de legalább télre szükségük van a lakás melegére, arra viszont számíts, hogy az élettartamuk átlagosan sokkal rövidebb, mint a benti macskáké, a baleseteknek, kutyatámadásoknak, verekedéseknek, a párzás közben terjedő betegségeknek köszönhetően.

2013. aug. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Ismerősömnek sziámi cicája van, ki szokta vinni a lakásból de elég kényes egy fajta.

Készülj fel arra,hogy ivartalanítani kell az orvosok szerint. Kényes az etetése is, mert elvileg rendszeresebben szoktak hányni. No meg ott a viselkedése is, hogy nem épp egy bújós és játékos cica. Inkább morognak meg fújnak és karmolnak, jobban elvannak maguknak.

Amennyit én tudok róluk, nem ajánlanám kertes házba mert ahhoz túl kényes fajta szerintem.

2013. aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Akkor az ismerősöd jól elhanyagolta a macskáját mert egy sziámi nem ilyen.. csak akkor ha nem foglalkoznak vele ;))
2013. aug. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A sziámi cicák hihetetlen ragaszkodó állatok. Ember kell nekik, akik simogatják, foglalkoznak vele. Ha nem tudod biztosítani neki ezt, akkor válassz inkább egy házi macskát....
2013. aug. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!