Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy vemhes a...

Lehetséges, hogy vemhes a macskám?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy nem szerettem volna ivartalanítani,így fogamzásgátlót adok neki,de nemrég elfogyott és egy kis ideig nem tudtam neki adni(mert az állatorvosnak is elfogyott+mikor neki már volt,nekem nem volt időm elmenni a dokihoz).

A cicámról kb annyit kell tudni,hogy 1év,2 hónapos,8 hónapos koráig nem mehetett ki,így megszokta,hogy ha ki is megy,nincs kint sokáig,éjszakára pedig bejön.Mivel nagyon picike volt mikor hozzám került,így a macskáktól nagyon fél(t?),ezt tapasztaltam is,mikor uncsim cicájával talá

lkoztak.

A hasa mintha 1 kicsit megereszkedett volna,nehezebbnek érzem a cicát,és a mellbimbói szerintem nőttek 1 picikét.

Itt van róla kép:

[link]


[link]



Ma egész nap bent van a házban és fekszik,csak 1x ment ki kb fél órára.Mintha jobban tűrné azt is,hogy simogatom.


Lehet,hogy csak én képzelem be ezt mind,de nem szeretnék az ész nélküli szaporítók táborához tartozni.

Az a baj,hogy mikor nem kapta a gyógyszerét,akkor pont tüzelt,és 2x volt olyan,hogy egész este kint volt,meg 1x nappal bejött,és nyalogatta a nunusát,és mikor megakartam simizni,kikarmolt,fújtatott,alig tudtam lenyugtatni,és mikor otthagytam,csak nyalogatta magát,nagyon agresszív volt velem szemben,mintha bántották volna.Szerintem egy kandúr tette vele a dolgát és azért volt annyira megrémülve. De ha tényleg vemhes,mégis hogyan készüljek a kiscicákra?Segítsetek pls. Nem is tudom,hogy örüljek vagy ne,ha tényleg vemhes. :/

Bocsi,hogy hosszúra sikeredett.

Pls értelmes válaszokat/tippeket adjatok.



2013. aug. 4. 17:41
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A gyógyszerkimaradás kb másfél,2 hete volt,ekkor volt a kint maradása és az agresszív viselkedős eset is.
2013. aug. 4. 17:43
 2/16 anonim ***** válasza:

simán lehet vemhes, mi a munkahely környéki cicákat ivartalanítottuk tavasszal, volt köztük aki korábban kapta a fogamzásgátlót majd az kimaradt neki rövid időre előtte, az ivartalanításkor derült ki hogy vemhes, és valószínű a fogigátló miatt - eleve halott embriók voltak benne.

hogy készülj a kiscicákra? hát ...keress gazdikat és gondolkodj el a macskád ivartalanításán.

Lehet h lesz mondjuk 5-6 egészséges kicsi most, éveket nézve ezen 5-6 kicsinek többszáz utóda lesz..(élve vagy halva, magyar mentalitást ismerve javarésze halva sajnos)

2013. aug. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
amúgy ne örülj hogy vemhes, nem nagyon van ezen mit örülni manapság, naponta hír mindenhol h 10esével találják az elhagyott kiscicákat, macskanáthásan, kiszáradva, vagy akár még szülés után közvetlen, köldökzsinór még rajtuk.. sok sikert a cicusodnak, remélem mégsem vemhes..
2013. aug. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Valószinűleg vemhes. Mondjuk egész életében gyógyszerezni nem a legjobb ötlet, nagyon sok mellékhatása van ami megröviditi az életeét. Az ivartalanitás ezzel szemben egyszeri alkalom, és ha jó a dokid akkor semmi gond vele.
2013. aug. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.

Ha valóban vemhes,biztosan ivartalanítom,a kicsiket pedig(mivel anyagilag 5-6 cica ivartalanítását nem engedhetem meg magamnak) ivartalanítási kötelezettséggel adom csak oda,vagy nem tudom,majd valahogy gondoskodok a dologról.

Amint írtam,nem szeretnék az ész nélküli szaporítók táborához tartozni.

2013. aug. 4. 17:51
 6/16 A kérdező kommentje:

*válaszokat


2. válaszolónak:

Tisztában vagyok vele,és teszek ellene.Nem azt kértem,hogy szapuljatok ok nélkül,hanem azt,hogy segítsetek,hogy vemhes-e és hogy ha az,akkor hogyan készüljek rá...

2013. aug. 4. 17:53
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj a dokival, vemhesen is ivartalanitják a kutyákat macskákat. Őt is megkiméled, és magadat is egy csomó gondtól és kiadástól.
2013. aug. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Jó,de ha vemhesen ivartalanítom,nem lesz baja a kicsiknek? Mert ha már vemhes,nem akarom megölni a piciket,nincs szivem hozzá.Úgy szerintem jobb lenne,hogy ha fialás után vinném a dokihoz.

Egyébként megnézetem majd orvossal is,de sajnos csak 1-1.5 hét múlva tudom dokihoz vinni,hogy mi a helyzet vele.

2013. aug. 4. 18:05
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha vemhesen ivartalalníttatod a kicsik nem születnek meg. Ne feltétlenűl a sziveddel dönts, inkább az agyaddal. Nagyon nehéz a kicsiknek gazdit találni, még akkor is ha ingyen adod őket. Rengeteg kölyök van menhelyeken, és mégtöbbet találsz hirdetési oldalakon.
2013. aug. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Vemhesen is nyugodtan ivartalaníttathatod.
2013. aug. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!