Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy vemhes a...

Lehetséges, hogy vemhes a macskám?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy nem szerettem volna ivartalanítani,így fogamzásgátlót adok neki,de nemrég elfogyott és egy kis ideig nem tudtam neki adni(mert az állatorvosnak is elfogyott+mikor neki már volt,nekem nem volt időm elmenni a dokihoz).

A cicámról kb annyit kell tudni,hogy 1év,2 hónapos,8 hónapos koráig nem mehetett ki,így megszokta,hogy ha ki is megy,nincs kint sokáig,éjszakára pedig bejön.Mivel nagyon picike volt mikor hozzám került,így a macskáktól nagyon fél(t?),ezt tapasztaltam is,mikor uncsim cicájával talá

lkoztak.

A hasa mintha 1 kicsit megereszkedett volna,nehezebbnek érzem a cicát,és a mellbimbói szerintem nőttek 1 picikét.

Itt van róla kép:

[link]


[link]



Ma egész nap bent van a házban és fekszik,csak 1x ment ki kb fél órára.Mintha jobban tűrné azt is,hogy simogatom.


Lehet,hogy csak én képzelem be ezt mind,de nem szeretnék az ész nélküli szaporítók táborához tartozni.

Az a baj,hogy mikor nem kapta a gyógyszerét,akkor pont tüzelt,és 2x volt olyan,hogy egész este kint volt,meg 1x nappal bejött,és nyalogatta a nunusát,és mikor megakartam simizni,kikarmolt,fújtatott,alig tudtam lenyugtatni,és mikor otthagytam,csak nyalogatta magát,nagyon agresszív volt velem szemben,mintha bántották volna.Szerintem egy kandúr tette vele a dolgát és azért volt annyira megrémülve. De ha tényleg vemhes,mégis hogyan készüljek a kiscicákra?Segítsetek pls. Nem is tudom,hogy örüljek vagy ne,ha tényleg vemhes. :/

Bocsi,hogy hosszúra sikeredett.

Pls értelmes válaszokat/tippeket adjatok.



2013. aug. 4. 17:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem ha már vemhes, akkor a kicsiknek az esélyt meg kell adni az életre..Azért nem annyira nehéz elajándékozni őket, esetleg hirdeted is majd, aztán csak találsz gazdit nekik. Személy szerint nekem nem lenne hozzá szívem hogy ivartalanítsam ebben az állapotban, neked kell döntened.
2013. aug. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Azt vettem még észre,hogy iszonyat sokat nyalakodik.


Ha valóban vemhes,nem fogom még ivartalanítani.Nem ölöm meg a kiscicákat.Keresek nekik gazdákat,ha meg nincs mindre jelentkező,akkor ivartalanítom a megmaradt kölyköket is és megtartom.Jobb ötletem nincs.

2013. aug. 4. 18:25
 13/16 anonim ***** válasza:

Olyan, mint egy abortusz... a kicsik az ivartalanítás során bizony meghalnak.

De jobb lesz, mert ha találsz is nekik gazdit, valószínű ők sem fogják ivartalaníttatni őket és csak még jobban szaporodnak a macskák, akik az utcán kóborolnak csontsoványan, menhelyeken sínylődnek...

2013. aug. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem adom oda,csak ha már ivartalanították,vagy ha így nincs jelentkező,akkor valahogy megoldom én az ivartalanítást.Szoktak szervezni ilyen ivartalanítási akciókat,ahol ingyen vagy nagyon olcsón csinálják.Ha mást nem,akkor keresek 1 ilyet és elviszem őket oda.De semmiképp nem fogom megölni őket.
2013. aug. 4. 18:34
 15/16 anonim ***** válasza:
Arra nagyon figyelj oda hogy a macskák képesek akkor is tüzelni ha még szoptatnak. Szerintem ne engedd ki addig amíg nem ivartalanittatod.
2013. aug. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Uhh,ezt nem tudtam.

Amint megfialt,és összeszedte magát,viszem a dokihoz. ^^

2013. aug. 4. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!