Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti cicátok milyen idős...

A ti cicátok milyen idős korában került hozzátok, és akkor milyen gyorsan szoktátok meg egymást?

Figyelt kérdés

2013. aug. 7. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
2n kéthónaposan, utcai cicák voltak, rettegtek, pár hét kellett és kényszersimogatás hogy rájöjjenek mi a jó nekik. Később befogadott cicám: 5 évesen 5 év utcai élet után, abból egy éve már szelidítgettem, így hamar megszoktuk egymást, eltelt már pár hónap s végre úgy tűnik kinyílik a cica a párom felé is.
2013. aug. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És ha kiscicát fogadunk örökbe mennyi idő kell neki, hogy összebarátkozzunk?
2013. aug. 7. 16:29
 3/6 anonim ***** válasza:
12 hetes volt a cicám, amikor hozzám került. Este hozták, aznap lefekvéskor már rajtam durmolt.
2013. aug. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jaj, az cuki lehetett, második válaszoló. Kinéztünk magunknak egy 2 hónapos kiscicát, az vajon milyen gyorsan szokna meg minket?
2013. aug. 7. 18:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem függ attól, honnan hoztátok.

Ha olyan helyről, ahol az emberek szeretgették és esetleg idegen emberek is kézbe vették már, akkor viszonylag hamar. Az is jó kezdet lehet, hogy nem idegen neki a lakás, úgy értem, hogy nem kerti cica. Ha okos, szépen meg tudja feleltetni a ti lakásotokat az előzőnek. (A cicánk egy hétig volt már kölcsönmacska, bámulatosan gyorsan hozzászokott az új helyhez, mert ugyanúgy használta az összes szobát, mint nálunk is.)

Azt nem mondom, hogy nem fog elbújni, a mienk is bemászott a szekrény mögé, de aztán ki is jött, mert nagyon izginek találta az új helyet és hajtotta a kíváncsisága.

A lényeg, hogy első alkalommal nem kell sokat nyúzni, egy kis játékkal, simivel, jutalomfalattal el lehet nyerni a szimpátiáját.

Meg kell várni, míg magától jön elő.

Azt is hozzáteszem, hogy a néni, akitől hoztuk, mondta, hogy valószínűleg fog sírni a cica. Hát nem sírt. Szóval ti se lepődjetek meg, ha hiányolni fogja a testvérkéit.

Ha elhoztok valami anyacica vagy testvércicaszagú játékot vagy rongyocskát, az növeli a biztonságérzetét.


Pontos időt persze nem lehet mondani. Nem tudni, milyen a személyisége. De lehet azon segíteni, hogy ne élje meg olyan nagy stressznek az új családhoz való költözést.


Az másik dolog, hogy mikor nyeritek el egy cica bizalmát. Ez számomra is ingoványos talaj. Azt mondanám rá, hogy hetek.

2013. aug. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából kinti-benti cica lenne, macskabiztos kerítésünk van, szóval baja nem lesz, de mégis csak jobb neki, ha ki is mehet majd az udvarra, a másik cicánkkal együtt. Először szerintem csak bent lesz a házba. És egyke ként született, de egy idős hölgy a gazdi, és szívesebben adná nekünk. Nagyon aranyos cica, holnap hozzuk el.
2013. aug. 7. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!