Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Domináns a cicám?

Domináns a cicám?

Figyelt kérdés
A dominanciát nem úgy értem, mint a kutyáknál, de azért nagyon furcsának tartom, hogy az 5 hónapos ivartalanított kandúr cicám sokszor akkor megy az almába, amikor én is wc-re megyek vagy csak leül a lábamhoz és dorombol. Régebben volt olyan szokása, hogy beleült az alomba, amikor azt takarítottam, de erről valamiért leszokott. Ahhoz szoktatom, hogy nem mindig az van, amit ő akar, szóval nem ugrok minden nyaura, nem kap nasit, ha kér, akkor van fésülés, amikor én akarom, akkor teszem fel rá a hámot, amikor én akarom. Ezzel is megbékélt már. Ez azért lenne számomra lényeges kérdés, mert szeretnék még egy cicát.
2013. aug. 7. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor domináns a cicád, ha akaratoskodik, nem hallgat rád, karmol durván vagy harap. Ismerősömnek lány cicája van de ki van nyalva a hátsója, állandóan előtte a kaja stb.. na hát az ismimet nem is tiszteli egy cseppet sem a macsek csak a vele lakó két másik egyént, mert ők szabnak határokat a macskának.

Az én cicám is szokott dorombolni ha kimegyek pisilni. Vagy van, hogy leül és néz engem olyankor. De ez nem dominancia. :)

2013. aug. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Akkor megnyugodtam, mert az enyém nem csinál ilyeneket és nem is nőtt a fejünkre annak ellenére, hogy az "icipiciédesbabacicám."

2013. aug. 9. 17:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs. :) Sokszor a dominancia kutyáknál és macskáknál is valamilyen mértékű agresszióval is társul. Ha ezt látod rajta, inkább akkor kell észbe kapni. :D
2013. aug. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!