Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beleszerettem a cicákba!...

Beleszerettem a cicákba! Milyen legyen a következő?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kandúr cicám. Ivartalanítani fogom természetesen, de mellé szeretnék idővel majd egy nőstény cicát is.

A cicám benti,nagyon társasági, örökké csak játszana, nagyon mozgékony, kíváncsi, de ha nem vagyok otthon, órákig tud lustálkodni. Amint belépek az ajtón,már indulhat is a játék!

Félhosszú szőrű, cirmos (leginkább maine coon jelegű) házi cica.


Szerintetek milyen cica lenne mellé ideális 1 év múlva?


Elsősorban nem fajtatisztát szeretnék (hiszen a jelenlegi cicám is házi), viszont azt vettem észre, hogy rengeteg fajtákhoz hasonló ingyenes kiscicát lehet találni :) Nem a fajtatiszták ára miatt,hiszen a jelenlegi cicámra is már költöttem annyit mint amennyibe egy fajtatiszta cica kerülne.



Szerintetek nézegessek olyat,aki hasonlóan játékosabb, emberközpontúbb, ragaszkodóbb fajta (sziámi pl), vagy inkább olyan csendesebb társat, mint a ragdoll?


Ti milyen jellemű cicát javasolnátok? Vagy ez mindegy,mert úgyis összeszoknak?



2013. aug. 8. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Két ivartalan cica könnyen összeszokik. Én a hejedben a regdollt választanám de a sziámi is megfelel az elvárásoknak.
2013. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát én ugyan olyan eleven cicust javasolnék,mert ha veszel 1 nyugodtabb cicát,és a jelenlegi cicusod piszkálni fogja,nem hiszem h örül majd neki. :)

Vegyél 1 ugyan olyan eleven cicust,mint a jelenlegi.Legalább kivergődik magukat.:D

2013. aug. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Valletta ***** válasza:

Mivel nem fajtatiszta macskákról van szó, nem igazán lehet megsaccolni a későbbi jellemüket csupán annyiból, hogy hajaz valami fajtára, ezenkívül fajtán belül is óriási az eltérés macska és macska között, már ami a természetüket illeti.

Én csak egyet javaslok: pénzt ne adj érte, ne támogass szaporítót.

2013. aug. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyet értek a 3-assal.

Menj el menhelyre,ott eltudják mondani a gondozók,hogy melyik cicának (kb) milyen a természete. :)

2013. aug. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor virgoncot fogok választani :) A nőstény cicák is hasonlóan virgoncok? Mert azt gondoltam,hogy a kandúrok elevenek, de a nőstényről nem tudom elképzelni.


Semmiképpen se fajtatisztát veszek,vagy adok érte pénzt(max a menhelynek), hiszen a jelenlegi is házi cica volt, de ezt írtam is :)

2013. aug. 9. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!