Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Magyarok, miért szeretitek /...

Magyarok, miért szeretitek / nem szeretitek a macskákat?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel a kérdést, mert úgy vettem észre, hogy kicsiny hazánkban az emberek fele szereti, másik felük nem szereti a macskákat.


Miért?


Egyes országokban tisztelik a macskákat, mint pl. Japánban, Görögországban, Cipruson, Olaszországban, Svédországban (?), Törökországban (?).


A nem macskakedvelőktől értelmes és normális választ szeretnék olvasni.


2013. aug. 17. 08:38
1 2
 1/15 anonim válasza:
22%
Olasz Svèd ès Törökorszàgra nem fogadnèk hogy kijelenthető lenne hogy szeretik őket ext nem tudhatod...bizonyos vallàsolbam bàlvàny a macska pl Indiàban a tenhèn szent mi max megeszük de nem tiszteljük màs kultúra
2013. aug. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Salx Narval ***** válasza:
100%
A világ összes ember így van ezzel a dologgal, vagy szeretik, vagy nem.:D Én kedvelem, kedves okos állatnak tartom. Tiszteletet csak egyedi esetekben érzek egy-egy állat iránt. A saját macskámat nem tisztelem, de még ki tudja mit hoz az élet.:D
2013. aug. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
En nagyon szeretem őket, szerintem nagyon szeretetre méltó kedves állatok:) meg az én cicám a világ legcukibb pofijával rendelkezik és 8 éves létére még mindig kiscicának hisszük:) szeretm, hogy a macskák tiszta állatokés nyugodt szívvel alszok vele egy ágyban.
2013. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Kedvelem a macskákat, de eszembe sem jutna hazahozni egyet.

Több kárt okoz (szétszedi a bútorkárpitot, függönyt, lelökdös mindent, széttúrja virágokat a cserépből, nem jönnének majd a kismadarak az etetőkbe stb.), mint hasznot. Mi is haszna? Egeret fog? Azt még a tyúkok is megfogják, a kutyáról ne is beszéljünk.

Megvédeni nem tudom, mert csavarog - ugye neki nem akadály semmiféle kerítés. Mindig retteghetnék, hogy na ma vajon elüti e egy autó, szétkapja e egykutya stb.

Tök jó kis szőre van, de simogatásra is ott van a kutya, amit akkor és annyit simizek, amennyit én akarom, nem pedig fordítva.


Szóval bármelyik macskát körbe tudom örülni, de nekem nem kéne.

2013. aug. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagy része úgy lett nevelve, hogy sorba álljon. Azt csinálja, amit kell, azt, amit a többi, egy olyan világszemléletben nőttek fel és élnek, amiben nem tisztelik az egyén szabadságát, döntését, akaratát. Ezért szeretik inkább a kutyákat, mert azokat jól be lehet ugyanilyenre idomítani, a macskán viszont aligha fog a szigor, nevelés, benne ellenkezést vált ki, mert önálló és akaratos lény. Ez ellentétes ezzel a világnézettel, hát nem is kedvelik őket.

Én legalábbis ebben látom a problémát, bár én macskaimádó vagyok, szeretem a kutyákat is, de tőlem idegen kicsit a kutyák mentalitása, az, hogy folyton ott nyáladzanak, hogy ők-ők-ők, meg mindenhová mennek az ember után. Ez nagyon jó és hűséges dolog, csak a kutyákból nekem ez "sok", szeretem, hogy a cicáknak is kell elvonultan töltött idő és nem kell folyton ajnározni őket. Azt hiszem, a legtöbb ember azért szimpatizál inkább a kutyákkal, mert ugyanazt a szolgalelkűséget látja bennük, mint, amit a rendszer beléjük, emberekbe diktál, és jóleső érzés nekik, hogy valakit ők is irányíthatnak, mint ahogy a rendszer őket, azt érzik, nem a hierarchia legalján vannak, mert van még lejjebb - a kutya. Sokan talán ezért is élnek vissza és bántják őket. :(

2013. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval egyet értek:)
2013. aug. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

én úgy látom az állakkal kapcsolatos gondolkodásunk más..

példaként tudom hozni, bármely állatkínzásos ügy médiában tálalása során: fejlettebb országok polgárai mély megdöbbenésüknek adnak rndszerint hangot, nálunk jön a vicceskedés h de nem kár értük, hahahaha.

ÍGy vagyunk nevelve egyszerűen, nincs megtanítva sem az embertársaink sem az állatok tisztelete - s ez nem korlátozódik a macskákra.Ma reggel azt olvasom 10 évesek Gyöngyösön (kisebbség) halálra kínoztak egy kiskutyát.Meglepődik bárki? nem.

Tesz egy hatóság bármit?nem.

ugyanezért nyugaton kitűznek 10ezer euró yomravezetői díjat, a kölyköket meg elkapják.Nálunk ma keresik a következő áldozatot amit röhögve végeznek ki.


2 napja azt olvasom sikerült kimenteni 2 10 éves karmaiból drótra kötött kiscicákat..Meglepődik bárki? nem.

Egyszerűen az értékrenddel van baj nálunk, nem mással.

2013. aug. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%

Nem kedvelem oket mert :

-gyerekkoromban volt 2 is...elcsavarogtak,egeret nem fogtak meg pedig a csaladi haz baromfiudvara korul lett volna mit...aztan eltuntek,hogy mi lett veluk azota se tudom,de megsirattak arra emlekszem.(Egyik engedte a simogatast a masik karmolt)

-az ablakom ala jarnak szexelni,verekedni (nem jo hajnalban arra a hangra ebredni amit kiadnak magukbol...ha termeszetes ha nem bar szerintem van mar boven kobor macska.

-allandoan a labtorlore vizelnek ami megint csak undorito, mert plane mostanaba a kanikulaban igen igen orrfacsaro a szag.

-rendszerint a teraszon levo hintaba es garnituraba fekszenek ejjel ami emiatt mero macskaszor ami nekem szinten undorito (hiaba takarom le..felturjak)

-nem mellesleg allergias vagyok rajuk.

Nem utalom oket es semmi penzert nem bantanam oket de valahogy tolem tavol allnak...megha oly kozel is vannak sajnos.

Hazban nem tartanek macskat...sokszor latok embereken olyan ruhat ami csupa macska vagy egyeb szor es nekem ez apolatlansagra vall.Dehat mindenki mas szerencsere.

2013. aug. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom mások miért nem szeretik a macskákat, de az elhangzott válaszok csak közhelyek, és kifogások.


Pl. minden tiszta szőr. Egy egészséges macskának nem hullik szőre, vagy csak minimálisan. Arra megoldásként szolgál a gurulós szőrleszedő. És/vagy a vitamintabletták cicáknak.


Csavarog/jelöl: ha időben (pár hónaposan) ivartalanítod, akkor nem fog csavarogni, jelölni sem.


Karmol, szétszed mindent: ha fordítasz arra némi időt, és türelmet, hogy megtanítsd neki miket nem szabad, akkor nem fogja csinálni. Egytől egyig az összes macskámat lespricceltem, amikor felugrott a konyhapultra. Mindegyik értett a "vízből", többet nem csinálta. Vannak vadabb macskák, ezt aláírom, de ahogy egy kutyát nevelsz, a macskát is lehet/KELL valamilyen szinten. Az enyém nem rágja a vezetékeket, nem karmol, ahogy mondani szokás kutyakörökben-teljesen szocializált.


És amikor már végképp nem tudnak mibe belekötni, nem ismerik el, hogy igaza van a másiknak, jön a kedvenc kifogásom: a macska érdekállat. Nem szeret, mindene a kaja, ellenben egy kutyával szemben. Ez nem igaz.


Nem egy macskám volt már, ahogy kutyám sem. Jelenleg is egy van egy 2 kilós felnőtt macskám, egy 45 kilós bulldogom, halaim, és egy 10 dekás hörcsögöm. Ahogy a kutyának megtanítottam, hogy nem bántjuk a macskát, a macskának is megtanítottam, hogy sem a halakat, sem a hörcsögöt nem bántjuk. Ez ilyen egyszerű. De mindig könnyebb a kifogásokat keresni, mint letenni valamit az asztalra. Csak akkor már arra kérném azokat akik nem kedvelik a macskákat, hogy találjanak ki egy igazi indokot, ne csak a már régen megcáfolt közhelyeket használják.

2013. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tudod kedves utolso mikor gyerek voltam,nem volt olyan hogy ivartalanitas (vagyis ami volt az...hogyis irjam kimeriti az allatkinzas fogalmat)s.(Plane nem falu helyen)

Az a 2macska is ugy kerult hozzank,hogy valami majom bedobta.

Minden allatunk volt, csirke,kacsa,diszno,nyulak es 1kutya.Ugy gondoltuk mivel 2kandur volt ,hogy megtartjuk elfernek.

Kaptak enni inni es volt egy nekik berendezett alvohely.

A nyulakat megfogtak az egeret nem.

Aztan mint elozoleg irtam eltuntek...ja annak ellenere hogy sokszor anyagi kart is okoztak szerettuk oket.

Azota nincs es nem is lesz macskam.(az allergiam miatt is)

Ha nem problema akkor a kobor innen onnan beszoko cirmosokat nem kezdem el ejszaka (mikor ellepik az udvart) fesulgetni es vitaminokat adni nekik...es ivartalanittatni sem fogom.

Attol fuggetlenul hogy a teraszon nem lehet egy jot enni a macskaszortol sohasem bantottam oket,meg a kutyat is bezarom estere hogy nehogy megolje valamelyiket.(Tudom az en hibam hogy a macskat/egeret utalja a kutyam..hisz nem neveltem meg):-D

Nem kifogasok ezek, egyszeruen elkell fogadni vannak akik inkabb a kutyakat szererik es vannak akik a macskakat es vannak akik mind a kettot...(es itt megjegyzem direkt nem soroltam mas allatokat mert a kerdes is inkabb erre a ketto fajtara vonatkozik)

Engem nem bant ha vki imadja oket de mast miert bantja pl ha en nem kedvelem a cicakat?

.

2013. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!