Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy cicát, de anyum...

Szeretnék egy cicát, de anyum nem engedi. Hogyan és mivel tudnám bebizonyítani neki, hogy már 16 évesen vagyok olyan tudatos, hogy tudom mivel jár egy háziállat?

Figyelt kérdés

Harmadik emeleti lakásban lakunk, és van három testvérem is. Hiába mondtam neki, hogy majd én fizetem a macskakaját és minden egyéb macskatartáshoz szükséges dolgot is.

Tanár, így nehezebb meggyőzni bármiről is, kérlek segítsetek!!! :)



2013. aug. 18. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
nem azzal van a baj hogy lakás mert sokkal jobb a szobacica mint a kinti, de ne csodálkozz :/ ott vagytok 4-en gyerekek +anyud (apud) ide már nagyon sok egy cica is hacsak nem akkora a lakás hogy mindenkinek külön szobája van..
2013. aug. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

" majd én fizetem a macskakaját és minden egyéb macskatartáshoz szükséges dolgot is"


Miből? Abból, amit ők adnak?

Vagy más fix bevételed? Dolgozol?


Nem hiszed, hogy olyan nagyon tudod, hogy mivel jár egy háziállat.

Tudod te, hogy mennyi ideig él egy cica?

Hol leszel te akkor?


Ki fogja gondozni, ha egyetemre, főiskolára mész? Vagy biztos, hogy helyben maradsz?

2013. aug. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem engedik, akkor ez van. Szerintem 6 fős családnak panellakásban nem hiányzik még egy macska, de ez csak egy személyes vélemény, nem tudom felmérni a helyzeteteket. Ha nagyon nem engedi, akkor érdemes beletörődnöd, mert komolyabb oka lehet a dolognak. (pl. pénzhiány, helyhiány, tisztaságmánia, vagy mert úgyis rájuk marad a gondozása, amikor nyaralni mész vagy egyetemre, főiskolára)
2013. aug. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

oké, most már kicsit belátom a dolgot...

amúgy csak kijavítom: 4-en vagyunk a családban.

a hárman vagyunk testvérek azt jelenti, hogy velem együtt. És a szüleim elváltak. :(

Természetesen nem abból a pénzből fizettem volna a cicát, amit kapok anyától, ennyire nem vagyok nyomorult én se :D

köszönöm a válaszolókat, tényleg sokat segítettek :)

2013. aug. 19. 20:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy az árát állod, az egy dolog.

De te fogod tisztítani az almos dobozát?

Te adsz neki enni akár éjjel kettőkor?

Te nyitogatod neki az ajtót (ha kijárós cica lesz - hogy az lesz vagy sem, azt mindig a cica dönti el, akárki akármit mond is) akárhányat mutat az óra?

Te mész el megkeresni, ha harmadik napja nem eszi haza a fene?

És még tudnám sorolni...

A macskaszőr takarítását nem is számítom ide, az annyira közhelyes.

2013. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!