Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az ölemben halt meg a macskám....

Az ölemben halt meg a macskám. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Amint előkerült, tudtam hogy nagy baj van. Régen adtam neki kisebb csont darabokat, de akkor is éjszakai ügyelet lett a vége, mert kihányta egy részét, a másik fele meg szinte belesült.

Kijárós cica volt, de minden nap vacsoraidőben hazajött. Eltűnt a hétvégére, ma reggel kóválygott haza.

A szomszédságban lakik egy kicsit hibbant bácsi. Véleményem szerint, ő "befogta magának" a macskámat és megetette mindenféle kajával, többek között csonttal is.


Amint megláttam a macskát, hogy nehezen lépked, a hasa fel van fújódva, látszott a fájdalom a szemében. Rögtön hivogattam az orvosokat, de vidéken lakunk, kocsim nincsen és 20 dokiból 18 szabadságon van. 2-3 dokit tudtam elérni, abból egy volt, aki ki is jött volna, de azt mondta, hogy fullon van a rendelő, de majd jön.

Én már könyörögtem az összes szomszédnak, már felhívtam a helyi yardot is (már-már majdnem haveri viszonyban vagyok velük), hogy segítsenek, de senki nem segített.

Mire eszembe jutott, hogy taxit is hívhatok, addigra már órák telhettek el.

Későn jutott eszembe a taxi.


Szegény cicámnak a hasa nagyon fel volt fúvódva, öklendezett, mandarin nagyságú "betonlabda" volt a hasában. Nem nyávogott, nem csinált semmit. Csak feküdt. Hatalmas fájdalmai voltak. Az ölembe vettem, simogattam fél órán keresztül.

Egyszer csak mintha sikított volna egyet, a szemembe nézett, majd összecsuklott.... elment. Rá két percre érkezett meg a taxi, 20 perces késéssel.


Azóta egyfolytában csak sírok és bömbölök. Nekem ez a macska volt a mindenem. És olyan fiatal volt még, 3 éves. Én vagyok a hibás. Ha hamarabb jut eszembe ez-az, akkor lehet hogy még most is élne.


2013. aug. 20. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2%

Sajnálatos :(

Bezacskózni és ásni egy gödröt a kérdésedre válaszolva.

2013. aug. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem Te vagy a hibás, az önfejű macska a hibás, aki csak vacsoraidőre tér haza és napokra eltűnik... Nem tudom, hogy lehet egy ilyen állatot szeretni.
2013. aug. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Ne hibaztasd magad! Egyaltalan nem biztos az sem h mire odaersz, megtudtak volna menteni. Egyebkent mergezes is produkal ilyen tuneteket, es a belso serules is, hiaba nem latszik kivulrol! :(
2013. aug. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Sírd ki magad!!

Nagyon nagyon sajnállak igy ismeretlenül is..fuss vagy hív fel a barátaidat..

Senki nem hibás..

2013. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom :(

Ne hibáztasd magad... megtetted, amit lehetett, sajnos amelyik macska kijárkál, az mind rövid életű (autók, hülye kölykök stb) Tényleg nem a te hibád. Rövid élete volt, de biztos széppé tetted neki, jó gazdája voltál.

2013. aug. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

A kijárós macskákkal sajnos ez a baj, amelyik nem eszi meg a más embertől kapott szemetet, azt elüti egy autó.

Nálunk egy dilis szomszéd patkányméreggel eteti az állatokat, szerencsétlen utcában lakó kijárós macskáknak vérzik a füle meg mindene, mert kapják a mérget...

2013. aug. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
szegény!
2013. aug. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
De ki az a b*zi aki mindenkit lepontozott?! -.-"
2013. aug. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az olyan típusú hozzászóló, aki megjegyezte, hogy minek kell szeretni egy kijárós macskát.

Pedig igenis lehet, ha mást nem, azért, mert az ember gondoskodik róla. Sőt, az olyan macskát is lehet szeretni, amelyik egészen antiszoc vagy kábé úgy viselkedik, mint a lakás albérlője, de nem szabad feltételezni egy kinti cicáról, hogy feltétlenül ilyen! (Igen, lehet úgy is szeretni valamit, ha az nem szeret viszont, sőt, a macskák ráadásul nehezebben is fejezik ki a szeretetüket mint mondjuk a kutyák!) Minden háziállat akkor hízeleg a legjobban, amikor enni kap, de jé, a saját macskám akkor is örül nekem, sőt, talán jobban, amikor például hazaérkezek vagy felébredek vagy ha megtalál, ha hirtelen elmentem mellőle.


Ilyen esetben tényleg csak sírni lehet. Ha nincs bizonyítékod a bácsi ellen, inkább ne gyanakodj rá, még ha könnyebb is, ha van egy bűnbakod. Közhely, de idővel majd enyhülni fog a hiánya, de sose fog elmúlni.

Ha nagyon egyedül érzed magad, majd próbálkozz meg néhány hónap múlva egy másik háziállattal, a róla való gondoskodás, a figyelemelterelés segíteni fog. És lehetőleg ne olyat válasszál, mint amilyen az előző volt.

2013. aug. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Gyémántlány ***** válasza:
100%

Nagyon, nagyon sajnállak, részvétem szegény kis cica miatt!

Igen, elveszteni egy családtagot, egy barátot mindig nehéz. Sírd ki magad, dühöngj, add ki magadból, ami benned van. Ne fogd vissza magad! Ha kidühöngted, kisírtad magad, könnyebben tovább tudsz majd lépni! Ha feldolgoztad a történteket, és eltelt egy kis idő, én a helyedben magamhoz vennék egy másik cicát, hiszen ha ennyire szereted őket, szükséged van egy másikra.

Temesd el szépen a cicust a kertedben, mást nem nagyon tehetsz. Szurkolok, hogy mihamarabb túl legyél ezen a katasztrófán...!

2013. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!