Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Táplálékkiegészítőnek jó a...

Táplálékkiegészítőnek jó a Calo-Pet paszta?

Figyelt kérdés

A kiscicánk túl gyorsan nő, ezért úgy döntöttünk, hogy leszoktatjuk a tápról (már majdnem 4,5 kiló és még kölyök!). Most már csak fele-fele arányban kap házikosztot (főtt hús, belsőség és főtt zöldség) és konzervet, de ez az arány változni fog még. A patikus ezt a pasztát javasolta nekünk, hogy a cica vitamin és egyéb szükségleteit tudjuk fedezni.

Valaki adott már ilyet a cicájának? Tapasztalatok?


2013. aug. 22. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

szia, nem teljesen értem az összefüggést.

Calopetet használom én is, egy beteg cica van nálam, aki nehezen tud enni.

tápanyag van benne, és alkalmazható akkor is ha az állat teljesen megtagadja az étel bevitelét.Van benne taurin is, ami a cicák szemének fomtos.


de nem értem pontosan minek a calopet, fogyasztószernek?

adjál neki kevesebbet enni és nem lesz dagi a cica..

de őszintén a konzerves/főtt kaját eszmefuttatást sem értem, később fog több házikosztot kapni? vagy több konzervet?

2013. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, egyáltalán nem dagadt a cica. Inkább soványnak mondanám, mert most tini és nyúlik. Csak nagyra fog nőni. A tenyésztőt nem akarom minden hülye kérdéssel zaklatni, és nem is hiszem, hogy ilyen esetben adott volna Calo-Petet a cicáinak, mert ő elsősorban tápot használ.

Szóval azért akarunk neki főtt ételt adni, mert a konzervtől nagyon nő és nem akarjuk, hogy a csípője eldeformálódjon, tudod, ez a nagytermetű kutyáknál is előfordulhat.

Viszont a főtt étel nem fedezi az összes vitaminszükségletét, taurint stb-t.

Azért tettem fel a kérdést, hogy valaki használta-e már a Calo-Petet ilyen esetben vagy tényleg csak beteg cicáknak kell adni? Nem akarom, hogy elhízzon a cica, mert nem mérem ki neki az ételmennyiségét, szemre adok és annyit, amennyit megeszik.

2013. aug. 22. 15:17
 3/4 anonim ***** válasza:

gondolom mc a cicád..

ameddig növésben van,addig annyit egyen amennyi jólesik.Nem lesz kövér,ahogy írod most se az,a cicák gyorsan nőnek,ha nagy termetű akkor még 3 éves koráig is fejlődik.

Viszont a calopetet lábadozó/beteg cicák kapják,pont azért,mert nem esznek vagy csak alig.Beszélj nyugodtan a tenyésztővel vagy az orvosoddal,hogy milyen kiegészítő vitaminokat tud ajánlani a cicának amennyiben barf szerint etetsz.

2013. aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, mc.

Én is azért tettem fel a kérdést, mert elolvastam a "betegtájékoztatót" és ott is elsősorban beteg cicákról volt szó. Rákerestem a neten is, ott is csak beteg cicák... A patikusnak tényleg csak azt mondtuk, hogy csak cicavitamin kell, szóval egy szó sem esett beteg, étvágytalan macskáról.

A szoktatás időszakában van, ha csak egy kicsit is több főtt húst kap, akár egy fél napig nem eszik, tehát ilyen esetben indokoltnak tartom, hogy adjak neki egy kiskanálnyit. Most is főtt zúzát kapott egy kis borsóval. A zúzát imádja, olyan neki, mint a jutalomfalat, a borsót pedig falja a kezemből, de ha tálkába teszem neki, rá se bagózik.

A cicát amúgy is nemsokára orvoshoz kell vinni oltani, akkor majd őt is megkérdezem, de tudom, hogy az a doki nagyon táppárti. De tényleg, egyáltalán minek adjak a macskának száraztápot, ha csak nyeli rágás nélkül, mint a nokedlit?


A barfot én is néztem, a cicám szereti a nyers húst, csak sajnos nem tudok zsupsz belekezdeni a dologba, mert szeretném felelősségteljesen csinálni, és ahogy látom, Magyarországon csak innen-onnan lehet dolgokat beszerezni hozzá, sőt, a dokik nem is támogatják.

2013. aug. 22. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!