Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges az, hogy 1 macska...

Lehetséges az, hogy 1 macska úgy vemhes, hogy nincs nagy hasa?

Figyelt kérdés

A cicám pár napja furcsán viselkedik(nagyon bújós már vagy 2-3 napja,folyamatosan jön és nyávog.Ha megsimizem,akkor elhallgat,de amint abbahagyom rögtön nyávog,ha még nem aludt el),és ma reggel észrevettem,hogy ilyen nyálkás vérszerű cucc jön belőle(a hüvelyéből),de nem vér,csak valami nyálkás véres dolog.Megtapogattam a hasát,és jobb oldalt éreztem valami kis kemény gömböt,mint 1 kis fejecske,olyan volt.De egy olyan óra múlva már nem éreztem rajta(legalábbis ott nem,ahol azelőtt).A mellein meg valami fehér dolog van mindegyiken,mintha tej lenne rászáradva.

Sajnos állatorvost majd csak holnap tudok hívni hozzá,mert ma szabadságon van,a legközelebbi állatorvos meg 55km-re van,a kocsi meg nincs itthon.(Tudom,vihetném busszal,de nem bírja az utazást,ezért szoktunk hívni hozzá az orvost és nem vinni,pedig az orvosunk csak 25km-re van,de nem bírja ki.De ebbe most ne menjünk bele).

Ivartalanítva van,de azt olvastam,hogy ha nem vették ki a méhét,akkor előfordulhat,hogy mégis vemhes lesz,mert van 1 másik petevezetéke is vagy nem tudom pontosan.


A kérdésem tehát az,hogy lehetséges,hogy vemhes és valamikor ma vagy holnap esetleg meg is fial?Lehetséges ez egyáltalán?


(Bocsi,ha kicsit hosszúra sikeredett)



2013. aug. 23. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ivartalanítva van, és a méhe bent maradt, akkor sem lehet vemhes. Hiszen a petefészkeket eltávolították, és még ha azokból bent is maradt egy darabka, akkor sincs petevezeték, hogy a hímivarsejtek eljuthassanak a petefészekig, úgyhogy nem vemhes.

Viszont meg kell mutatni állatorvosnak, hogy mi az oka a véres váladékozásnak. Lehetséges, hogy valahogyan fertőződött a méhe, de lehet, hogy húgyszervi probléma van a háttérben, ugyanis a váladék csak erről a két irányból folyhat a hüvelyig.

2013. aug. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

Csak azért kérdeztem,mert itt is olvastam már sokszor,hogy vemhes lett az ivartalanított cica.

2013. aug. 23. 16:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha vemhes, akkor nem lett normálisan (vagy egyáltalán ) ivartalanítva, másképpen ez nem lehetséges.
2013. aug. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!