Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti talált cicátok is ilyen/v...

Kutya222 kérdése:

A ti talált cicátok is ilyen/volt?

Figyelt kérdés
nekünk ez a 4. napja nálunk nem eszik olyan gyogyszeres szivokával nem tudom a nevét azzal szivunk tejet és kinyitjuk a száját és belenyomjuk és májkrémet is adunk neki vagyis belerakjuk a szájáb de hiába ki hánnya a tejet.fölleg állatorvosoktol/állatorvosnak készülöktöl, kérdezem mi lehet ez vagy esetleg ki tapasztalt ilyet? nem lesz baja a cicunak ?

2013. aug. 22. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős cica? Itt nem nagyon vannak állatorvosok, inkább hívd fel valamelyik állatorvost a környéketeken, és tőle kérj tanácsot. Ha telefonon is tud segíteni, azért nem fog pénzt kérni, ha viszont kezelés kell a cicának, azon csak ő tud segíteni, itt hiába kérdezősködsz. Több talált cicát is neveltünk már fel, soha egyik sem hányta ki a kaját.
2013. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hm nem tudom mennyi lehet kb 7 honapos lehet
2013. aug. 22. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:
7 hónapos macskának minek nyomkodjátok a szájába a kaját??? Tegyétek le elé egy tálkára, és majd megeszi magától.
2013. aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tejet ne adj neki, valószínűleg nem bírja.

El kell vinni állatorvoshoz,és kivizsgáltatni, ha ez egy talált cica, nem árt féreghajtani sem.

Próbáljatok meg neki mást adni, ami illatos, vegyetek neki valamilyen jobb minőségű konzerv tápot kezdetnek például, hátha az tetszik neki, és tényleg ne tömködjétek a szájába, ha éhes, eszik magától is.

Viszont nem akar enni, mert lehet, hogy beteg, pl van a szájüregében valami sérülés, fekély, vagy a fogaival valami, vagy lehet ez egy vírusfertőzés miatt is.

Ha az állatorvos fizikailag nem találna nála problémát, akkor érdemes elvégeztetni nála egy vérbiokémiát, esetleg tesztet FIV/FIP. Ha meg minden rendben van, és összeszedte egy kicsit magát, akkor ki kell ivartalaníttatni, és beoltatni.

Azt a fecskendőt is felejtsétek el gyorsan, mert ha hirtelen nagy mennyiséget "lőttök" vele a szájába, akkor félrenyelhet, és a légutakba kerülhet, abból pedig csúnya aspirációs pneumónia lesz.

2013. aug. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyon féltem lehet h nem érzi jol magát és csak kiment koborlni naon vékony lett de ha nem eszik meghal hust se eszi fött hust vettünk de nem és elvisszük állatorvoshoz majd
2013. aug. 22. 20:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Állatorvosi patikában lehet kapni Calo-Pet pasztát, az étvágygerjesztő, energia- és vitamindús készítmény. Beteg, leromlott állatoknak ajánlott. De tényleg vigyétek el az állatorvoshoz,mielőtt teljesen leromlana az állapota.
2013. aug. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
de csak azt nem értem h ma kivittük h egyen füvet ami kitisztitja a hasát és akkor se evet de akkor már nem félt és teljesen boldog volt alig birtam visszahuzni egyszer el is szalad de szupermen ugrásban elkaptam a porázt
2013. aug. 22. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!