Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adjak a cicámnak hogy ne...

Mit adjak a cicámnak hogy ne menjen a gyomra?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem rizst, mert az többnyire hozzájárul a székrekedéshez, így talán a cicád hasmenése is enyhül...
2009. okt. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Tejet azt ne.

Inkább szárazabb kajákat és vízet.

2009. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is, ha adsz neki, tejet, akkor NE ADJ neki többet mostantól, mert kb 3-4 hónapos koruk után egyáltalán nem tudják magemészteni a tejet (ahogy pl mi, emberek sem)

Ha ezek után sem marad abba, akkor kajaváltás, hacsak nem minőségi táppal eteted már. Szóval Orijen, Royal canin, Hills, Acana, és semmi wiskas meg ilyesmik, tele színezékkel meg tartósítószerrel...

Ha 4-5nap alatt nem múlik el a fenti feltételek mellett sem, akkor orvos.

Bár lehet, hogy én legelőször vinném orovshoz, ha rendszeres a dolog...

2009. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a doki a kefírt és natúr joghurtot javasolta, és bevált, megszűnt a cica hasmenése tőle.

Tejet nem szabad valóban, furcsálltam is hogy joghurot és kefírt javasolta.

2009. okt. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
széntabletta, az megakadályozza a hasmenést mi már használtuk és bevált
2009. okt. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az előző vagyok, a széntabletta kemény nem eszi meg egy cica ezért mi összetörtük és belekavartuk valami fincsibe, májba, konzervbe hasonlóba, ha úgy sem eszi meg akkor az összetört port old fel egykis vízben és tedd olyan itatóba vagy valamibe amit biztos, hogy megiszik, vagy játék inekciós tűbe olyan kis müanyag picibe rakd és nyomd a szájába aztán fogd össze neki, amíg lenyeli
2009. okt. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell semmi extra.

Nekünk azt mondta az állatorvos, hogy csak száraz tápot és vizet adjunk neki, ettől egy fél np latt el kell, hogy múljon; ha nem, akkor vigyük el hozzá.

Fontos, hogy sok vizet igyon, mert a hasmenés miatt sok vizet veszít és kiszáradhat!


Jobbulást a cicusnak!

2009. nov. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Tudom hogy a cicák többnyire ragadozok, és hogy nem mindent tudnak megemészteni,a cicu még nincs 3hónapos ezért adtam tejet neki...talán attól ment a gyomra...természetesen a tej és a kefir/joghurt kozott van kulonbseg:)Az utobbi kialakulasat 2bakteriumtorzs hozza létre.
2009. nov. 2. 06:23
 9/9 Jumboo válasza:

Az enyém a száraztól fostorog, ilyenkor parizer-diétát tartunk! :)

A víz pótlása nagyon fontos!

2009. nov. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!