Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet hozzászoktatni...

Hogyan lehet hozzászoktatni kutyához egy kismacskát?

Figyelt kérdés
Tegnap este találtam egy kismacskát, hazavittem, mert nyávogott és egyedül volt, gondolom eltévedt. Nagyon hamar megkedvelt folyamatosan dorombol és bújik, biztos, hogy van gazdája. Levittem megmutatni a kutyámnak, ő semmi agressziót nem mutatott, a cica viszont folyamatosan fújtatott és megpróbálta megkarmolni a kutyámat. A kutyám japán spicc, féltékeny típus. Mit tegyek?
2013. aug. 31. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
A kiscicát zárd be az egyik szobába, így ismerkednek egymás szagával. Aztán kb. a 3. napon vidd ki ölben, és nézd meg, mit szólnak egymáshoz. Ha félnek, vagy valami ilyesmi, akkor vidd vissza. Majd egy-két óra múlva újrapróbálhatod. Mikor már nem félnek tedd le a cicát, de legyél ott mellettük, és figyeld őket, és csak arra koncentrálj, nehogy baleset történjen. Ha a cica a kutyát támadja, az nem baj, a kutyának semmi baja nem lesz, mivel gondolom idősebb. De ha a cicát megtámadja, ugorj oda, és válaszd szét őket. Ha ilyen baleset történik, akkor aznap már nem találkozzanak. Mikor jóban lesznek egymással, akkor rá 4-5 napra ne hagyd őket kettesben. A kutyust, vagy a cicust zárd be valahova. Ja, amikor először zárod be a cicát, akár a kutyát is lehet, hogy addig a macska felfedezhesse a lakást. Remélem segítettem.
2013. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan így csináltam eddig is. Ma már kint hagytam a cicust egy negyed órára, de nagyon félős. Folyton fúj a kutyára. Szerintem egy rossz élménye lehetett egy kutyával, mielőtt megtaláltam és nem nagyon sikerül a hozzászoktatás. Bebújt az udvarban álló autónk alá és felmászott a motortérbe, a kutya pedig ott feküdt a kocsi mellett és játszani akar vele, amit a macsek támadásként fog fel :( Viszont ha ott vagyok és egymás mellé rakom őket egy ideig elvan aztán óvatos mozdulatokkal feláll és arrébb megy pár lépést aztán elkezd futni, a kutya utána ered és megint azt hiszi, hogy meg akarja támadni. :/
2013. szept. 9. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!