Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap szült a cicám 4 kicsit,...

Tegnap szült a cicám 4 kicsit, csak kettő maradt meg, félek hogy a többi sem éli túl, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az egyik szüléskor meghalt, a másik csak ma, nem tudom mi lehetett a baj, most is elég hidegnek tűnik a 2 kicsi (és nagyon picik), de én azt sem tudom milyennek kellene lenniük, lehet hogy normális még ilyenkor hogy kicsit hidegebbek? Mert nincsenek hideg helyen se. Az anyacica ott van velük állandóan, még ki sem jött onnan tegnap óta, legalább is nem láttam, ez így szokott lenni?
2008. júl. 2. 14:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szomorú ilyet olvasni, főleg buta hozzászólásokkal megtűzdelve. A legnagyobb gond nem a pénz, hanem a nagy "népsűrűség" lehet, ami megbetegedéseket is okozhat. Igaza van annak is, aki a szaporulat kordában tartásáról ír, itt azonban nem mindegy, mennyire "humánus" eszközt használsz. A lényeg: ami megszületett, azt megölni nem szabad!


De a kérdés nem ez volt, mert természetesen minden élet drága, akárhányadik kiscicáról van is szó! Lehetséges, hogy örökletes betegség, méhbeli fertőződés a baj oka. De számtalan probléma felmerülhet ilyen esetben. Amikről magad is meg tudsz győződni:


Előfordulhat, hogy nincs teje; az emlő finom nyomásával tejcseppeknek kell távozniuk a csecsbimbóból. Ha nincs tej: ilyenkor keveset lehet tenni: pótanyát keresni, vagy megpróbálni hígított tehéntejjel, szemcseppentővel etetgetni a piciket, közben az anyát tápláló kajával etetni, tejjel itatni. Az, hogy mindvégig mellettük van/volt, az csakis azt jelentheti, hogy szándékában állt felnevelni őket.


Ha hidegek a picik, meleg vizes palackkal és jó meleg takaróval kell segíteni nekik, hogy átmelegedjenek. Ha nem mosdatja őket nem sokkal a szülés után, langyos vízbe mártott vattacsomóval kell dörzsölgetni a piciket, hogy serkentsük a vérkeringést, amennyire lehet megszárítani a bundát (vatta, finom ruhaanyag) majd szintén jöhet a melegítés.


Más esetekben, sajnos sokat tenni valóban nem tudsz. :( Remélem, azért nem végződik 100%-os veszteséggel a történet!


Végül, ami pedig a legfontosabb: az irántuk való szereteted soha ne veszítsd el, mert az az ember, aki az állatokat nem szereti, nagyon lelki szegény és sajnálatra méltó! Az ilyenekre semmiképpen ne hallgass, ne hagyd magad eltántorítani, viszont a jó tanácsot fogadd el azoktól, akik hozzád hasonlók! :)


Minden jót: Tomi

2008. júl. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Na mi van a pici cicával? Megmaradt!
2008. júl. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Bocs a megháromszorozódásért.
2008. júl. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!