Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most kaptam egy cicát, és...

Most kaptam egy cicát, és lenne pár kérdésem felőle?

Figyelt kérdés

Rengeteget tanulmányoztam már ezen az oldalon is a macskákat, az étrendjüket, viselkedésüket, szükségleteiket. Tehát nem azt kérdezem, hogy "mit egyen", "miért kell orvoshoz vinni" stb... :D



Először is, mivel, hogy találtuk, nem tudom milyen fajta. Igen elvittük orvoshoz. Valószínűleg sima házicica, de a szőr a fülénél és a kicsit kidülledő szemei elbizonytalanítottak ebben.

Lehetnek ezek egy fajta jellemzői?


[link]


Másodszor; kb. 3 hónapos lehet, mikortól lehet vágni a körmeit? Igen, tudom, hogy először az orvosnak kell megcsinálnia és utána nekünk.


Már szinte mindene megvan, tálak, alomtálca, szállító stb. Ezen a héten veszünk neki macska wc-t szerintem higiénikusabb, és neki is jobb. (ezt meg lehet vétózni:) )

Hogyan mutassam meg neki a bejáratot? Sokan levszik az ajtaját, tegyem én is ezt?


Harmadszor; Milyen bútort érdemes vásárolni? Szeretnék neki ilyen rendes, nagy, "mindenest" venni, de ha le se szarja- már elnézést- ahhoz kicsit drága! Dörzsöljem be macskafűvel? Az talán segíthet?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat, sokat segítenének! :)


2013. szept. 8. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kép alapján ez egy sima házimacska. Nagyon bájos cica.

A macska körmét egyáltalán nem kell vágni, koptatja ő magának. A lényeg, hogy biztosítsatok neki valami kaparófát (akár házilag is lehet készíteni), hogy ne a bútort nyúzza. A macskavécével kapcsolatban nincs tapasztalatom, mi kertes házban élünk, kikéredzkednek az udvarra, legfeljebb télen, nagy hidegben almozunk, akkor is nyitott alomtálca van.

Teljesen felesleges bármiféle bútort venni neki, úgyis mindig oda fog feküdni, ahová éppen te szeretnél.:)

2013. szept. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én se vágtam a macskám körmét soha. Ő kinti benti cica, kint a fákon koptatja, bent kicsi korában a kanapén próbálta, de hamar leszoktattuk, kaparófát nem vettünk neki. Macskabútor szintén nincs, feleslegesnek tartottuk. Az asztalokon, konyhapulton, szekrényeken kívül felmehet mindenhova. Este mindig velünk alszik az ágyban, napközben is az ágyakon vagy kanapékon szeret leginkább, télen pedig a szőnyegen, mert padlófűtés van. Van több pontja is a lakásnak, ahol a szőnyegen fekszik, gondolom ott mennek a csövek és ott a legmelegebb. Régen radiátoros házunk volt, és egy másik macskánk, az meg a radiátoron aludt télen szinte mindig. Szóval nem kellenek szerintem egy macskának ilyen "luxus dolgok". A macska wc nem rossz, de nekünk 2 alomtálca van bent a házban, mindkettő nyitott. Van egy a pincében, ahova le szoktuk tenni, ha hosszabb időre elmegyünk itthonról, és van egy a lakásban, hogy ha itt van fent, azt használja. De legtöbbször kimegy a kertbe, inkább télen használja az almokat. Mindig hallom, ha kaparja, ha kijön belőle megyek és kiveszem a kivenni valót... :) Amúgy a cicád egy sima cuki házicica. Ja, még egy dolog eszembejutott. Az én macskám imádja a papírt, kartont, pukifóliát. Ha egy A4-es lap lent van a földön, akkor célirányosan ráül, lefekszik, azon alszik. Kartonnal szintén így van. Ha veszünk valami elektronikus dolgot ami be van csomagolva pukifóliával, és kibontás után az még szanaszét van a földön, a macska egyből birtokba veszi. Ilyenkor letesszük egy olyan helyre, ami nincs útban, és hetekig - amíg meg nem unja - ezen alszik. Sokkal boldogabb tőle, mint egy macskabútortól. A fóliát is megunja egy idő után, a bútorral ugyanez lenne. De mondom, egy A4-es papírlappal is nagy örömöt lehet neki okozni.
2013. szept. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legjobb kaja a prémium táp, de persze nagyon drága (én royal canint adok neki és whiskast-igen tudom a whiskas nem prémium) de ha legalább szárazból azt veszel neki akkor is jobb mint a semmi és te is jobban jössz! Első hónapos korában kapnia kell (nem kötelező, de ajánlott) egy kombinált oltást, aztán egy hónap múlva ismétlés, egy hónapra rá pedig a veszettség elleni! Nekem 6-6 ezer és 3ezer forint volt! Mellette kap féreghajtót, de azt is a doki mondja meg mikor és mennyit, esetleg ha neked nem megy, beadathatod vele is! Körmét ne vágd szerintem, semmi értelme, attól nem lesz "jobb cica"! Ő majd intézi magának, ha kiengeded akkor ott, ha bent van akkor meg a bútorodon :D na jó ez vicc! Vegyél neki, vagy csinálj kaparót, én csináltam, de az ebay-en tök jók és olcsón vannak, itthon akkora magasságút nem is kapsz ennyi pénzért! Szeret magasan lenni, minél magasabb annál jobb, de ha ezt nem engedheted meg magadnak akkor egy kisebb is megteszi, de legyen szerintem! Ne aggódj, míg kicsi addig minden új érdekli, tehát ha most veszel neki, akkor le sem fog róla szállni! A macska wc-t nem ismerem, nekem alomtálcám van (nem azt hívják macska wc-nek?) és tökéletes! A nevelésnél lényeg, hogy következetes legyél, ha azt mondod valamire, hogy nem, akkor az 6.szorra is nem legyen, mert megtanulja, hogy úgyis 12. alkalomra engedsz! Nem kell megverni, de ha nem akarod, hogy valahova odamenjen, vagy fel menjen, le kell söpörni onnan, ha 3szor akkor annyiszor.de többet nem megy fel! Okosak egyébként a macskák, tudják a "dolgukat"! Ha bármi kérdésed van nyugodtan írj privit, most 5 hónapos az én cicám, úgyhogy már "megéltem" ezt azt vele! :)

itt a link, ez a kaparónk: [link]

csak a hengereket vettem meg, 10ezer forint volt, a többit mi raktuk össze és a petnet-en vásároltam!

2013. szept. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sima házimacska.


A körmét én sem javaslom vágni, a legjobb ha magának hántja le. Ha levágják akkor nem tudja lehántani és sokkal nehezebben esik le, egyre csak torlódik a maradék.

Így néz ki egy lehántott köröm:

[link]

[link]

[link]

[link]


A macskabútor, macskakanapé a karomkoptatásban (ami alatt igazából lehántást kell érteni) is segíthet. Ugyanis macskánként változik, hogy min szereti a körmét élesíteni (a lehántott köröm alatt ott az új, éles karom). Van amelyik a kaparófát szereti, van amelyik egy durvább szőnyeget, de a bútorokat szinte mindegyik szereti. Ezért is jó lehet egy macskakanapé, mert azt meg lehet neki tanítani, hogy csak azt használhatja karomélesítésre. Elég nehéznek kell lennie ahhoz, hogy ne mozduljon el esetleg karomélesítés közben.


A macskavécé is olyan téma, hogy melyik macska milyet szeret. Van amelyik a nyitittat, van amelyik a zártat. A miénk a zártat nem szerette, mert az alomba nem szeretett beleállni, mindig a szélén táncolt. ezért olyat vettünk neki, aminek vastag, levehető széle volt. A nyitottban jobban el is fér, a fedettnek nagyon nagynak kell lennie.

Úgy kell beleszoktatni, hogy beleteszed a macskát. Beleteheted csak úgy is, hogy megismerje, de figyelni is kell, hogy amikor látszik rajta, hogy a dolgát akarja végezni, akkor is bele kell tenni. Egy-két alkalom után általában megtanulják.

2013. szept. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösszi a válaszokat, tanultam belőlük :)
2013. szept. 10. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!