Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak szabad adni csokit?

A macskáknak szabad adni csokit?

Figyelt kérdés
Árt neki ha kap? Vagy mennyi mennyiség az,amitől rosszul lehet?

2013. szept. 11. 21:09
1 2
 1/20 Nemko77 ***** válasza:
100%

Nem kaphat.

Lehet, hogy egy kicsitől nem lesz baja ezt nem tudom, de minek adnál neki egyáltalán? Ne kapjon azt kész, mert neki mérgező.

2013. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%

fogának nem tesz jót a cukor, de morzsákat én is adok nekik.


kutyám pl. megbolondul ha csokispapírt hall.

2013. szept. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak: a kutyának mérgező a csoki...
2013. szept. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Macskák nem érzik az édes ízt,tehát felesleges amúgy is. Ne kísérletezz,nem kell neki adni.
2013. szept. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
35%
Mérgező? Nem hinném! Én adtam neki egy keveset, és szerintem igenis érezte az ízét, mert úgy ette mint kisgyerek a fánkot! A kutyának is adtam már nutellás kenyeret, ő is szerette! De a cicám nem kap semmi ilyesmit, mert én is hallottam hogy nem jó a fogának -macska szájába édesnek semmi keresnivalója- pontosan ezt hallottam! Ne adj neki inkább, jobban jársz! :)
2013. szept. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad, mert kutyák és macskák számára mérgező. A csokiban lévő teobromint nem tudja feldolgozni a szervezetük, úgy hat rájuk, mint az eneriaital, nem bírja a szívük, nagyobb menyiségbe bele is halhatnak.
2013. szept. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Gyémántlány ***** válasza:
25%

Az én cicám imádja a csokit! Régebben, mikor nyári Kindert ettem, mindig kinyalogatta utánam a kis műanyag edényt! :))

Tény, és való, nem tesz neki jót a túl sok édesség, de egy picitől nem lesz baja.

Egyik barátnőm cicája például a barackos joghurtért élt-halt, néha kapott reggelire, nem lett baja. Aztán rácsukódott egy garázskapu, de ez már másik sztori. :((

2013. szept. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
23%
Ha nem érzi az édes ízt, akkor mit szeret a fagyin és a pudingon? Mert az enyémeim megvesznek érte. Nem mintha gyakran etetném őket ezzel, de ha marad 1-1 kanál azért szinte versenyeznek...
2013. szept. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,az én cicám is sajnos nagyon szereti a csokit, de csak nagyon ritkán kapott,akkor is csak egy ujjnyit, de akkor ha lehet nem adok neki :)
2013. szept. 12. 17:29
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

látnád az én állataimat.


A macskáim már a kertből is észreveszik ha csokit bontok, a kutyám meg ugrálva könyörög és pitizik. Pedig ez csak csokipapír még. :)


Aranyos jószágok, a foguknak rossz, de egyébként semmi baja nem lesz tőle, persze nem főételként kell adni nekik hanem csak 1-1 törmeléket.

2013. szept. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!